První epizoda bez Ricka Grimese nás zavede do pět let vzdálené budoucnosti a přinese mnoho změn. U několika postav jde na první pohled poznat, jak hluboce pocítily ztrátu velkého vůdce.

 

Rickova domnělá smrt se dotkla i Daryla, který se po explozi mostu sbalil a odešel žít sám do divočiny. Carol se ho vydá hledat.

Zdroj: SpoilerTV

Další, kdo se velmi změnil, je Carol. A to nejen svým vzhledem, ale také osobností, když se vrátila k nenásilnému způsobu života. Zlom nastane, když se s Henrym vydá na Hilltop, aby se dal k Earlovi do učení. Setkají se s několika Spasiteli, mezi kterými je i Regina a Jede. Přepadnou je a Carol ukradnou snubní prsten. Henry je rozlobený a nemůže pochopit, že to Carol dovolila. Konečně se v ní probouzí nám známý zápal. Vysleduje Spasitele, který ji oloupil, vezme si prsten zpět a zloděje zaživa upálí.

Zdroj: SpoilerTV

Michonne je novým vůdcem Alexandrie. Přísně hlídá bezpečnost a odmítá přijímat nové přeživší.

Zdroj: SpoilerTV

Rosita a otec Gabriel tvoří nový pár. Gabriel zřejmě přijal Eugenovu roli a kromě vztahu s Rositou se snaží pomocí radiovysílače hledat další přeživší. Signál je však slabý, a tak Rosita rekrutuje Eugena, aby jim pomohl na vodovodní věž naistalovat zesilovač.

Zdroj: SpoilerTV

Judith se snaží přemluvit Michonne, aby přijala Magnu a její skupinu. Kromě jiného navštěvuje Negana v cele, který jí pomáhá s domácími úkoly. Negan se snaží z dívky dostat více informací o nové skupině, ale Judith není hloupá a Neganovy řeči ji nezajímají.

Zdroj: SpoilerTV

Magna a její lidé jsou běžní přeživší. Největší potížistkou je právě Magna. Předstoupí před radu Alexandrie, aby zjistili, zda můžou zůstat. Magna to však pokazí díky noži, který ukryla za opaskem. Michonne si rovněž všimne vězeňského tetování, které má Magna na zápěstí, ačkoli se o pobytu ve vězení nezmínila. Michonne se rozhodne vzít Magnu a ostatní na Hilltop s tím, že jim můžou pomoci tam. (Narážka na Maggie, která se v této epizodě neukazuje).

Jedno velké překvapení přináší Michonne. V jednom okamžiku k ní běží malý chlapec a volá „Mami!“. Ano. Je to „Rick Grimes Jr.“. Skutečné jméno se prozatím neví.

Zdroj: SpoilerTV

Na konci se epizody se poprvé objeví Whisperers. Eugene a Rosita utíkají a ukryjí se v blátě, když kolem nich prochází šeptající chodci.

Zdroj: SpoilerTV

 

Není čas ani prostor pro truchlení. Pět let je dlouhá doba. Lidé se mění, děti rostou a přichází nové nebezpečí. Šeptači přichází…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz