První polovina deváté série The Walking Dead vrcholí. Osmá epizoda přináší hororovou atmosféru, nešťastnou lásku a také ztrátu jedné z oblíbených postav.

 

Magna a její skupina konečně dorazí na Hilltop. Tara jim prozatím dovolí zůstat, ale hlavní slovo má samozřejmě Ježíš.

Zdroj: SpoilerTV

Michonne si evidentně s ostatními koloniemi moc nerozumí. A to předevím s Carol. Ezekiel totiž poslal do Alexandrie dopis, aby se tamní přidali k oslavám. Michonne se neobtěžovala odpovědět a ani Carol ji nedokáže přemluvit.

Zdroj: SpoilerTV

Henrymu se na Hilltopu daří. Earlovi se líbí a pozve ho na večeři. On se ovšem přidá k místním teenagerům a opije se. Nakonec za své chování skončí ve vězení. Earl je zklamaný, ale i přesto Henrymu slíbí, že si promluví s Ježíšem, když se to už nebude opakovat. Henry je zamilovaný do Enid a žárlí, protože ta nyní chodí s Aldenem.

Zdroj: SpoilerTV

Darylův pes najde stodolu, ve které se ukrývá Eugene. Je naprosto hysterický a tvrdí, že se chodci vyvíjejí. Také jim vypráví o stádu, které sledovalo jeho a Rositu. To se během té doby třikrát vrátilo. Eugene je přesvědčený, že se tak chovají kvůli němu.

Po dobu, co je Michonne mimo Alexandrii, se o Negana stará otec Gabriel. Ten je ovšem díky Rositě rozrušený a celu nechá neúmyslně otevřenou. Negan uprchne.

Zdroj: SpoilerTV

Stádo chodců vykazuje podivné chování. Ježíš a Aaron se snaží dostat Eugena ke koním, Daryl plánuje chodce odklonit. Použije k tomu petardy a štěkot svého psa, ale nemá to žádnou odezvu. Whisperers se odhalí na konci epizody na hřbitově.

Michonne, Magna a Yumiko dorazí na hřbitov a připojí se tak k Aaronovi, Ježíšovi Darylovi a Eugenovi. Zatímco se všichni snaží otevřít zrezivělou bránu, Ježíš bojuje s chodci. Chvíli to funguje, ale jeden z Whisperers ho popadne a probodne mu hrudník. Ještě chvíli si s umírajícím Ježíšem pohrává a řekne mu, že jsou tam, kde nemají co pohledávat. Vypadá to, že je to stejný „Šeptač“, který se objevil na začátku epizody.

Zdroj: SpoilerTV

Midseason finale bude zakončeno velkým cliffhangerem. Poté, co byl Ježíš zabit se ostatní shromáždí u těl mrtvých chodců a zjistí, že jeden z nich je člověk, který má na sobě masku z kůže chodce. Začnou se opět ozývat šeptající hlasy: „Jsou uvězněni. Pojďme je dostat.“

 

Epizoda s názvem „Evolution“ je poslední částí tohoto roku. Na to, jak se Hilltop srovná se smrtí Ježíše, jak se skupina dostane ze smrtélné pasti Whisperers a co se stane s prchajícím Neganem, si budeme muset počkat až do příštího roku, kdy se The Walking Dead vrátí zpět na televizní obrazovky.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz