Spisovatel a scénárista Robert Kirkman tento týden nečekaně oznámil, že ukončí svůj dlouholetý hororový komiks The Walking Dead (Živí mrtví) a zaskočil všechny fanoušky této série. Svět oživlých mrtvol bude tedy nadále pokračovat pouze v televizní podobě. Nové komiksové vydání s číslem 193 bude tím úplně posledním. První číslo komiksu vyšlo v roce 2003.

Článek obsahuje spoilery z posledních komiksových issues!

Kirkman fanouškům série napsal: „Toto je konec The Walking Dead, je to tady, jsme hotoví. Jsem si jistý, že máte milion otázek. A jsem si jistý, že se cítíte stejně dojatí, jako my. Možná i víc. Také se vsadím, že někteří z Vás jsou naštvaní. Proč jsme to neoznámili dříve, aby měli fanoušci čas se s tím srovnat? No, já osobně nesnáším předem prozrazovat, co se stane. Jako fanoušek vždy nenávidím, když si u sledování filmu uvědomím, že už jsme ve třetím aktu a příběh se pomalu uzavírá. Nenávidím, když už nastane poslední reklamní pauza během seriálu a já vím, že se blíží konec epizody. Nesnáším, když cítím, že se už dostávám na konec oblíbené knihy nebo komiksu.

Dále uvedl: „The Walking Dead bylo vždy postaveno na momentu překvapení. Nevědět, co se stane dál, když otočíte stránku, kdo zemře, jak zemře. To bylo klíčem k úspěchu této komiksové série. Byla to živá voda, která ji udržovala v chodu po všechny ty roky. Bylo by tedy velmi špatným rozhodnutím, které by šlo proti samotné povaze této série, aby nebylo načasování skutečného konce stejně překvapující, jako všechna ta velká úmrtí, od Shanea až po Ricka.

Robert Kirkman ukončuje po 16 letech svůj komiks, FOTO: Gage Skidmore, flickr.com

Kirkman také v prohlášení vysvětlil, že si připravil hlavní příběhové linky z konce seriálu již v roce 2015, ale nakonec odolal pokušení děj ukončit, aby jeho komiks mohl pokračovat delší dobu. Nyní v komiksu již dosáhl všech požadovaných příběhových linek, které vygradovaly překvapivou smrtí Ricka Grimmese rukou jeho syna Carla. Televizní seriál se od své komiksové předlohy již velmi odchýlil, Carl je po smrti a Rick Grimmes nezvěstný (objeví se v připravovaných filmech). Sesterský seriál Fear The Walking Dead kráčí po své vlastní cestě, proto se dá očekávat, že i televizní zpracování původního The Walking Dead bude v nejbližší době ukončeno. A pro mnoho fanoušků to bude určitě dobře, protože kvalita jde sezónu od sezóny dolů.

-reklama-