Jednou z největších záhad postapokalyptického seriálu The Walking Dead je jeho úplný počátek. Respektive vznik zombie viru. Jedná se totiž o jednu z mála skutečností, která nebyla nikdy objasněna. Sám tvůrce Robert Kirkman, který tento svět stvořil, se několikrát zmínil, že skutečný původ nikdy neodhalí. To by ovšem nesměla přijít producentka The Walking Dead Gale Anne Hurt, která si na letošním Comic-Conu pustila ústa na špacír.

 

Seriál The Walking Dead se na televizních obrazovkách objevil v roce 2010 a rychle se stal fenoménem. Příběh ovšem odhaluje pouze to, co se odehrává za přítomnosti postav a nepouští diváka za oponu. Proto jsme nikdy neměli příležitost zjistit, co se stalo na samém začátku (i když určitá vodítka byla použita v první sérii sesterského seriálu Fear The Walking Dead). Ani po osmi sezónách se stále neukázalo, co způsobilo konec světa. A to i přestože Robert Kirkman potvrdil, že původce zombie viru zná, ale není to důležitý aspekt příběhu. Nicméně fanouškům tato otázka nedá spát, a tak samozřejmě zazněla i během letošního Comic-Conu.

Zdroj: ew.com

Během panelu The Walking Dead a Fear The Walking Dead na SDCC 2018 se jeden z fanoušků nevyhnutelně zeptal, co způsobilo vypuknutí zombie apokalypsy. Většina z přítomných očekávala, že se odpovědi nedočkají. Místo toho se Hurd obrátila čelem k tazateli a věnovala mu krátké vyjádření.

„Určitě to byl Meth z Breaking Bad.“ načež Robert Kirkman její tvrzení potvrdil.

Přítomní vzali Kirkmanovu odpověď spíše jako žert a vybuchli smíchy. Vzhledem ke stručnosti a tónu, kterým Hurd odpověděla je evidentní, že to ani ona nemyslela zcela vážně. Hlavním důvodem, proč přišla s tímto tvrzením, je dlouholetá fanouškovská teorie „The Breaking Dead Theory“. Ta naznačuje, že právě produkt Waltera Whita způsobil to, že se lidé začali měnit v zombie. Tato teorie vznikla na základě několika Easter Eggů, které se v průběhu let objevily v The Walking Dead.

Zdroj: The Fact Site

Pokud by se vyjádření Gale Anne Hurd mělo brát vážně, jednalo by se o zlomový okamžik v historii televizní zábavy. Nejenže by se propojily dva naprosto odlišné seriály, ale Walter White by byl přímo odpovědný za vznik zombie apokalypsy, včetně všech událostí, které se v The Walking Dead staly. Walter nepochybně udělal mnoho chybných rozhodnutí, ale žádné z nich není srovnatelné s globálním vyhlazením lidstva.

Zdroj: NaFilmu.cz

Odsuneme-li tuto teorie stranou, je evidetní, že si Hurd a Kirkman chtěli z fanoušků vystřelit. Pravdou je, že se opravdový původ zombie viru s největší pravděpodobností nikdy nedozvíme. I když to pro mnohé může být zklamáním, ústředním dějem seriálu nikdy nebyl hon za nalezením léku. Samotným jádrem je nikdy nekončící boj o přežití a tvoření lepší budoucnosti.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz