Máme tu další bonusovou epizodu, která je opět z jiného soudku. Zatímco před dvěma týdny jsme se podívali na návrat Maggie mezi své lidi, minulý týden nám byla odhalena část z Darylova příběhu. Tento týden nám pro změnu přinesl pohled na Gabriela s Aaronem, které při hledání zásob potká štěstí i smůla zároveň. Byla v pořadí 19. epizoda 10. série pouze zbytečnou výplní? Na to se podíváme v několika málo řádcích níže.

Nejnovější díl se nesl opět ve skromnějším provedení. Gabriel s Aaronem pročesávají široké okolí Alexandrie a doufají v nalezení nějakých zásob. To se jim však nedaří a jsou nuceni postupovat dál a dál. S myšlenkou „ještě jedno místo“ a vrátíme se zpět, pokračují ve své bezútěšné cestě.

Po sérii neúspěchů se dostanou do zdánlivě opuštěného skladu, kde naleznou nejen dobré pití, ale také silného divočáka, kterého Aaron skolí. Společně s Gabrielem si posléze uspořádají správnou postapokalyptickou grilovačku.

Epizoda je zpočátku poměrně veselá, byť tomu její téma tak úplně nenapovídá. Dvojka Gabriel/Aaron docela dobře funguje a ona beznaděj, kterou obě postavy zažívají, je pro diváka chvílemi i humorná. Dojde i na upřímná svěření nad kapkou alkoholu.

Idylka končí druhého dne, kdy se oba probouzí a velmi rychle vystřízliví. Jsou totiž přepadnuti. Ve skladu totiž pobývá vyšinutý Mays, který oba přinutí k ruské ruletě. Gabriel ani Aaron se nenechají dlouho přemlouvat a na Maysovu hru přistoupí.

Postava Mayse je zajímavá především díky jejímu představiteli, Robertu Patrickovi, kterého můžeme znát z filmu Terminator 2: Den zúčtování (1991) jako T–1000. Robert Patrick si v The Walking Dead (Živí mrtví) střihl hned dvojroli – ztvárnil jak Mayse, tak jeho dvojče. Nesmíme zapomenout zmínit ani Maysovu ženu, kterou jsme sice neviděli přímo, ale mohli jsme ji vidět alespoň na fotce. Již z fotky je patrné, že jde o skutečnou ženu herce Roberta Patricka, Barbaru Hooperovou.

Scéna s Maysem je velmi bizarní. Mays se Gabrielovi a Aaronovi snaží dokázat, že všichni lidé jsou špatní, což se mu nakonec nepovede. Těžko říct, zdali by se někdy Mays polepšil, Gabriel mu k tomu totiž nedal ani příležitost.

Aaron dříve pronese, že se těší, až věci budou opět takové, jako byly dřív. Gabriel s ním nesouhlasí a tvrdí, že věci už nikdy nebudou jako dřív. To krásně potvrzuje i zabitím Mayse. Gabriel přestal věřit na spásu a z velké části se své víry vzdal.

Aby toho nebylo málo, tak naši hrdinové musejí čelit smrti člověka hned dvakrát za sebou. Po smrti Mayse totiž dvojce najde jeho bratra, kterého Mays držel zamčeného v poutech. Ani Maysův bratr však nežije příliš dlouho a krátce poté, co jej dvojce z Alexandrie najde, spáchá sebevraždu.

Zůstaňme ale ještě chvíli u Gabriela, který chladnokrevně zabil Mayse. Není to poprvé, co Gabriel v této řadě takto horlivě jednal. Podobně zatočil i se zrádcem Dantem, kterého ubodal ve vězeňské cele. Gabriel ušel od zbabělého faráře, který je lhostejný k životům lidí v Alexandrii, velký kus cesty. Bude zajímavé pozorovat, jak jeho charakter poroste dál a jestli se jeho „temná stránka“ někdy zarazí.

Co nám tedy 19. epizoda 10. série vlastně dala? Kromě talentovaného Roberta Patricka a jeho dvojnásobného camea, vraždícího Gabriela a lidského Aarona, nic moc. Epizoda byla poněkud strohá a nikterak zvlášť nás neposunula dál. Zatímco předešlé dva díly vnesly do světa živých a mrtvých alespoň nějaké novinky, 19. epizoda působila spíš jako úsměvná podívaná s drsnějším koncem.

Gabriel a Aaron jsou sice zajímavá dvojka, ale na utáhnutí celé epizody je toho zapotřebí trochu víc. Svěšené tváře se však mohou těšit na příští týden, kdy nás čeká zase jiný pohled, tentokrát na výpravu do Commonwealth a vůbec první seznámení s jejími lidmi.

Nakonec ještě pár zajímavostí o epizodě „One More“:

  • Šlo o 150. epizodu celého seriálu a první epizodu 10. řady, kde se neobjevil Daryl Dixon. Zároveň šlo o první epizodu, kde se neobjevil Daryl od 8. série 10. epizody s názvem „The Lost and the Plunderers“.
  • Robert Patrick (bratři Maysové) je druhým hercem, který si v seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) zahrál dvojroli. Prvním byl Andrew Lincoln (Rick Grimes), když v 5. řadě namluvil hlas v rádiu. Tehdy šlo však pouze o hlasový komentář.
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.