Seriál The Walking Dead (Živí mrtví) si v průběhu deseti let od svého prvního vydání vybudoval obrovskou fanouškovskou základnu. V roce 2015 se značka The Walking Dead rozrostla o další vedlejší produkt, kterým je sesterský seriál Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce). Necelých deset let od své premiéry se tato úspěšná značka rozroste o další projekt, kterým je nový seriál The Walking Dead: World Beyond. Co vše o třetím seriálu ze světa živých mrtvých víme a kdy se na něj můžeme těšit?

Ze všeho nejdříve je nutné zmínit, že nový seriál měl mít premiéru již letos v dubnu, avšak kvůli odloženému finále 10. řady a zhoršení situace kolem šíření nemoci COVID-19 ve Spojených státech, byla premiéra rovněž přesunuta.

Pozitivní zprávou však je, že první řada novinky The Walking Dead: World Beyond je již kompletně dotočená. Jak prozradil výkonný producent seriálu, Matthew Nagrete, tak natáčení úspěšně skončilo ještě před propuknutím pandemie.

„Co se týče první řady, vše je připravené a můžeme vysílat. Těším se, až se tak stane. Momentálně jsme zhruba v polovině scénáře pro druhou sérii. Jsme do toho ponoření. Největší obavy mám teď z toho, abych tady omylem neprozradil nějaký spoiler, jelikož mám teď plnou hlavu druhé řady. Máme to štěstí, že jsme vše stihli dokončit [natáčení první řady] těsně předtím, než bylo vše uzavřeno a zakázáno,“ řekl výkonný producent seriálu The Walking Dead: World Beyond během virtuálního Comic-Conu.

Jde tedy o seriál s opačnou myšlenkou, než měl původně druhý vedlejší produkt značky The Walking Dead, a to již zmíněný seriál Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce), který se měl zabývat počátkem konce světa očima rodiny z L.A.

Nejnovější trailer k seriálu The Walking Dead: World Beyond:

Seriál The Walking Dead: World Beyond nám přinese nové komunity, spoustu nových postav a přiblíží nám, jaký je svět po deseti letech od jeho konce. Dalším velkým lákadlem, kterým se seriál může pochlubit, je skupina lidí, kteří patří k tzv. CRM. Jde o skupinu lidí z vrtulníku, která se mihla v posledních řadách The Walking Dead (Živí mrtví) a Fear The Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce). CRM neboli The Civil Republic of the Midwest je skupina, kolem které se točí více otázek nežli odpovědí.

V tuto chvíli zatím víme jen to, že jde o skupinu tří velkých komunit, na což odkazuje i jejich logo (tři spojené kruhy). Jedna z komunit pravděpodobně stojí za záchranou Ricka Grimese a jeho následným zmizením.

A právě na jednu ze tří komunit by se měl zaměřit příběh seriálu The Walking Dead: World Beyond. CRM bude spíše vedlejší dějovou linkou, a proto neočekávejte, že vám seriál zodpoví všechny otázky ohledně Rickova zmizení.

Primárně se bude příběh soustředit na skupinu mladistvých, kteří byli v době propuknutí nákazy malými dětmi. Nyní prožívají období dospívání a život za zdmi jejich komunity, byť velmi početné, jim nepřináší dostatečné uspokojení. Jednoho dne se tedy vydají za zdi svého útočiště, ve kterém doposud vedli pohodlné životy bez všudypřítomných oživlých mrtvol, vstříc velkému a nebezpečnému dobrodružství.

Oficiální plakát: 

První řada seriálu je sice již hotová, ale na její premiéru si budeme muset ještě chvíli počkat. Kvůli odloženému finále 10. řady ústředního seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) byla posunuta i premiéra seriálu The Walking Dead: World Beyond. Nové datum premiéry je tedy stanoveno na 4. 10. 2020, tedy na stejný den, kdy se dočkáme 16. epizody 10. řady The Walking Dead (Živí mrtví).

První řada by měla čítat deset epizod, což je oproti klasické řadě The Walking Dead (Živí mrtví) podstatně méně. Zároveň by měl mít nový seriál pouze dvě řady. Druhá série, na které se již nějakým způsobem pracuje, bude tedy současně i finální řadou.

Co se týče hereckého obsazení, můžeme se ve většině případů těšit na méně známé mladé herce. Jmenovitě jde např. o Annet Mahendru (Huck), Aliyah Royale (Iris), Nica Tortorella (Felix), Joea Holta (Dr. Leo Bennett), Nicolase Canta (Elton) nebo Julii Ormond, která ztvární vůdčí postavu skupiny CRM, Elizabeth.

Tvůrci si od nového seriálu slibují přípravu půdy pro chystanou filmovou trilogii v čele s Rickem Grimesem a novou věkovou kategorii diváků, neboť seriál je cílen spíše na teenagery, tudíž noví fanoušci jsou vítáni. V neposlední řadě pak nesmíme opomenout novou éru značky The Walking Dead, která započala 9. řadou. The Walking Dead: World Beyond se chce nechat nést v duchu této nové éry.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz