Nový a v pořadí již třetí seriál z universa živých mrtvých odstartoval začátkem října a má za sebou již dvě epizody. Hned první díl nám naznačil, že slova tvůrců byla pravdivá. Seriál nám skutečně přinesl zbrusu nový pohled do tohoto oživlými mrtvolami znetvořeného světa. Jaký byl tedy start nového spin-off seriálu? Co nového do světa živých mrtvých zatím stihl přinést a je pro fanoušky The Walking Dead skousnutelný?

Hned prvních několik minut pilotního dílu nám prozrazuje, že nový seriál se ponese v krapet jiném duchu. Není žádným tajemstvím, že cílí na poněkud jinou věkovou kategorii než ústřední seriál The Walking Dead (Živí mrtví) či spin-off Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce). Nový seriál je dělaný převážně pro mladší publikum a pojednává o teenagerech a jejich problémech.

Dospívání není lehké období, zvláště pak, když žijete ve světě plném oživlých mrtvol. Tyto děti však měly štěstí a vyrostly víceméně v bezpečí. Za velkými kamennými zdmi Univerzitní kolonie (v originále Campus Colony).

Jednotlivé postavy jsou nám představeny poměrně rychle a docela dobrým způsobem. Do nejdůležitější bubliny postav bezpochyby patří rebelka Hope, její naopak téměř dokonalá sestra Iris, mladík Elton a podivín Silas. Jakési pozadí pak tvoří Felix a Huck, kteří pomáhají v kolonii udržet řád a pořádek.

Dále pak poznáváme Elizabeth, která zastupuje Občanskou republiku. Skupinu, která se poprvé objevila v ústředním seriálu The Walking Dead, kde odnesla Ricka Grimese do neznáma a posléze také v sesterském seriálu Fear the Walking Dead, kde nám byla představena jedna členka této tajemné skupiny.

Jak jsem již zmínil, tak výchozím bodem seriálu a domov našich hrdinů je tzv. Univerzitní kolonie, která je součástí Aliance tří. Jde o tři větší komunity lidí, které vzájemně spolupracují. Mimo ně pak stojí Občanská republika, jejíž sídlo je neznámé. Víme však, že disponuje technikou, zbraněmi a pravděpodobně i dostatkem potravin.

Abychom si v tom tedy udělali pořádek. Máme tu tři nové komunity: Univerzitní kolonii (z které pochází naši hrdinové), nedaleko vzdálené město Omaha a poněkud vzdálenější Portland. Pojítkem je poté Občanská republika, která mimo jiné stojí také za zmizením Ricka Grimese.

FOTO: AMC

Poznámka: Nová skupina, která nám byla představena v 16. díle 10. série The Walking Dead, není součástí Aliance tří. Jde o skupinu Commonwealth, která má kořeny v komiksové předloze.  

Pomyslným nepřítelem nového seriálu se nezdá být pouze nedostatek zkušeností hlavních hrdinů, ale také zmíněná Občanská republika, která s jednotlivými komunitami hraje hru plnou intrik.

World Beyond se odehrává 10 let po propuknutí nákazy. Na našich hrdinech jsou však stále znát šrámy z minulosti. Chemie mezi hlavními hrdiny funguje poměrně dobře. Seriál je sice v některých ohledech až přehnaně „politicky korektní,“ což mu v ledasčem ubírá, nicméně existuje jen velmi málo seriálů, kterých by se dnešní „omezení“ nedotkly.

Summa summarum máme tu zajímavý příběh, který má zatím poměrně dobře nakročeno. Dlouhá cesta nezkušených teenagerů napříč světem plných chodících mrtvol láká ke sledování. Zvláště pak, když bychom se na jejím konci měli dočkat vědce, jenž pracuje na potencionálním léku na nákazu, která sužuje lidstvo po dobu jedné dekády.

Jak moc dobře tvůrci toto téma zpracují, o tom se přesvědčíme v několika nastávajících týdnech. World Beyond je na rozdíl od dvou dalších seriálů z tohoto světa pouze desetidílnou záležitostí a celkově by měl čítat jen dvě řady. Podle slov tvůrců je jedním z hlavních cílů seriálu připravit půdu pro filmovou trilogii s Rickem Grimesem.

Doufejme, že zvládne víc než to a my dostaneme solidní podívanou, na kterou se vyplatí koukat. A nakonec menší postřeh: Postavy ve World Beyond nazývají mrtvé jako tzv. Empties neboli Prázdné. Máme tu tedy již několikáté pojmenování oživlých mrtvol.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz