Čekání na sedmou sérii The Walking Dead (Živí Mrtví) se nám pomalu ale jistě krátí a fanoušci jsou už celí netrpěliví, koho to vlastně Negan zabil. Spoilerů a teorií po internetu koluje obrovské množství, ale na to, co se skutečně stalo a jestli to kameraman přežil ve zdraví si budeme muset ještě počkat. The Walking Dead se na televizní obrazovky vrátí 23.10.2016 a bude to už bez mála 7 let, co se seriál natáčí. Za tu dobu vznikla řada historek a vtipných zážitků během natáčení, které běžný divák samozřejmě neví. Stejně tak jako některé zajímavosti k ději seriálu. Dnes vám přináším první díl toho nejzajímavějšího od doby první série.

Walking-Dead-3-BTS-13

-Po tom, co Andrea ve 2. sérii omylem střelila Daryla (myslela si, že je to chodec) začaly herečce domů chodit výhružné dopisy, kde „fanoušci“ psali například to, že pokud to udělá ještě jednou, tak ji zapálí dům. Herečka měla kolem domu po nějakou dobu ochranku.

-Za celou dobu není v seriálu ani jednou použito slovo zombie a není řečeno, jak nákaza vznikla. Pokud někde slovo zombie padlo, bylo to nejspíš chybným dabingem.

-Scéna kdy Guvernér usekne Hershelovi hlavu a Rick zakřičí „Nooo!“ se natáčela přes 4 hodiny. Režisér nebyl stále s výrazem a procítěním Andrew Lincolna (Rick) spokojený. Andrew tuto scénu označil jako nejtěžší v celém natáčení.

-Během natáčení scény, kdy Merle Dixon střílí ze střechy budovy, vznikla na ulici mezi lidmi panika, že se jedná o odstřelovače a volali policii. Na místo dorazila jednotka S.W.A.T. a štáb musel vysvětlovat, že se jedná o natáčení.

-Všichni herci kteří představují chodce museli projít „zombie školou“. Jedná se o 3 měsíční školu, kde se učí správně tvářit, chodit a vypadat skutečně jako zombie.

Melissa Suzanne McBride (Carol) prodělala těsně před natáčením rakovinu prsu. Během chemoterapie přišla o vlasy a proto je má v první sérii hodně krátké.

-Po premiéře jednoho z dílů třetí série zaznamenala nemocnice na Long Islandu kuriózní případ. Muž přivezl svou manželku se střelným zraněním a do zprávy uvedl, že ji postřelil při hádce o tom, jak bude seriál The Walking Dead dále pokračovat a která z postav zemře.

-V každé sérii může bystřejší divák postřehnout proměnu a „stárnutí“ zombiků. Tvůrci se snaží je dělat stále temnější, více rozložené a hnijící, aby ukázali, že se mrtvá těla rozkládají. Stejně tak si tvůrci pohrávají i s nápisem v úvodních titulcích.

Andrew Lincoln umí napodobit americký přízvuk, což můžeme u jeho postavy dobře slyšet. Ve skutečnosti je to angličan.

-Natáčení scén útoku na věznici muselo být několikrát přerušeno a natáčeno znovu, protože jej komplikoval v roce 2012 řádící hurikán Isaac.

-V první sérii kdy Rick jede městem na koni a seznamuje se s apokalypsou, seděl herec Andrew Lincoln, který ho ztvárňuje na koni poprvé v životě.

-Během druhého dílu čtvrté série se všechna prasátka, která Rick zvedal pokálela. Po skončení natáčení byl Andrew pokrytý výkaly a vysloužil si tím spoustu posměšků od svých kolegů.

Vězení nebylo žádné ze skutečných vězení. Bylo postaveno speciálně jenom pro The Walking Dead za tři měsíce.

-Stejně tak byl i postaven kostel z páté série, ve kterém se skupinka ukrývala. Produkce žádala o povolení k natáčení v několika vhodných kostelech, nikde jim to ale nedovolili z důvodu velmi brutální scény a možném znečištění božího místa.

Judith Grimes byla od doby, co se na obrazovce objevila hrána 16 různými dětmi. Při náročnějších scénách ale byly použity panenky.

-Carlovo vystřelené oko byl skutečný make-up, nikoliv počítačové efekty. Režisér ho chtěl mít dokonalý a uvěřitelný, takže zkoušení různých variant make-upu trvalo přes týden a poté namaskování Chandlera (Carl) na natáčení 9 hodin.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

1
2