Čekání na sedmou sérii The Walking Dead (Živí Mrtví) se nám pomalu ale jistě krátí a fanoušci jsou už celí netrpěliví, koho to vlastně Negan zabil. Spoilerů a teorií po internetu koluje obrovské množství, ale na to, co se skutečně stalo a jestli to kameraman přežil ve zdraví si budeme muset ještě počkat. The Walking Dead se na televizní obrazovky vrátí 23.10.2016 a bude to už bez mála 7 let, co se seriál natáčí. Za tu dobu vznikla řada historek a vtipných zážitků během natáčení, které běžný divák samozřejmě neví. Stejně tak jako některé zajímavosti k ději seriálu. Dnes vám přináším už druhý díl toho nejzajímavějšího od doby první série.

11222800_10153683214248119_2896057110699211221_n

-Při natáčení každé série se několik dnů natáčí „jenom jako“. Můžeme tak na place vidět i herce, kteří už jsou třeba mrtví. Je tomu tak z důvodu, aby fanoušci plížící se kolem natáčecích lokací byli zmatení a nemohli vynášet spoilery.

Norman Reedus z legrace navrhl tričko „If Daryl dies, we riot“ (pokud Daryl zemře, vzbouříme se). Triko se ale v e-shopu během hodiny zcela vyprodalo a stalo se nejprodávanějším TWD produktem.

-Produkce si jednou z Normana Reeduse (Daryl Dixon) udělala legraci a předala mu falešný scénář, kde měl zemřít. Norman po přečtení pronesl „Jestli máte v plánu mě zabít, budete muset zavolat hromadu poldů, aby mě odvedli, protože tady udělám takovej bordel, jakej jste ještě neviděli (volně a slušně přeloženo z angličtiny :))“

Chandlerova (Carlova) kaskadérka pro akční scény je ve skutečnosti 31 let stará žena jménem Ashley.

-Když je někdo ze zombie komparzu chycen, jak pořizuje fotky během natáčení, je okamžitě vyhozen. Norman od doby první série obdržel 25 napomenutí, aby přestal fotky postovat na své stránky na sociálních sítích. Když to udělal i po 26., produkce to vzdala a už ho nenapomíná (období 4. série).

Chandler (Carl) může denně natáčet pouze 10 hodin, protože je ještě dítě. Proto za něj často natáčí jeho dablérka.

-Vždy když někdo natáčí scénu, kde zemře, připraví mu ostatní herci „poslední večeři“ jako v cele smrti. Dostane všechno to, na co má chuť.

-Maso které pojídají chodci je dušené maso. Herci si ale po první sérii stěžovali, že jim nechutná, od té doby jim ho tvůrci polívají BBQ omáčkou.

Josh Mcdermitt (Eugene) se přihlásil na konkurz roli Eugena jenom proto, že byl vášnivý fanoušek s plakáty TWD po bytě a chtěl se setkat se svými idoly.

Fanoušek se na jedné tiskovce Chandlera (Carl) zeptal, co by dělal, kdyby vypukla v dnešní době zombie apokalypsa a Chandler odpověděl: Skočil z mrakodrapu, rozhodně bych s nimi nebojoval.

-Po scéně kdy Beth zemřela, se Andrew Lincoln (Rick), Lauren Cohan (Maggie) a Steven Yeun (Glenn) rozbrečeli. Prý byla scéna jako skutečná a velmi emotivní.

Andrew Lincoln (Rick) nabídl produkci, že scénu ve sprše klidně natočí nahý a můžou udělat záběr na jeho zadek. Produkce to ale zamítla.

Norman Reedus (Daryl) a Andrew Lincoln (Rick) si neustále dělají nějaké naschvály. Polévají si oblečení falešnou krví, schovávají si zombie masky pod polštáře, nebo věší do sprchových koutů, strkají třpytky do klimatizace v autě a.t.d

-Nejúspěšnější a nejznámější větou od doby první série je Rickova věta „We are the walking dead„. Herec Andrew Lincoln si ji cvičil přes 3 hodiny před zrcadlem.

-Epizoda „Self Help“ byla vrácena k přepracování, protože přišla AMC příliš brutální.

-Během natáčení byly představitelky Tary a Sashy těhotné. Obě se ale podařilo dobře zamaskovat a zakrýt, aby to nebylo poznat.

-Robert Kirkman na Comic Conu 2013 prohlásil, že Judith je na 100% Shanovo dítě, ale že to nic nemění na Rickově lásce k ní.

-Původně byl koncept The Walking Dead nabídnut stanici HBO. Ta jej ale odmítla z důvodu, že takto násilný pořad by diváky nezaujal. Je to stejná stanice, která vydává  seriál Game of Thrones (Hra o trůny) a ten jim přišel méně brutální.

Co říkáte na další dávku faktů a zajímavostí? Zaskočil vás některý z nich?
Článek pro vás připravila Narry.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz