Letos na jaře měla skončit symbolická 10. řada seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) klasickou 16. epizodou. Naneštěstí z důvodu rozšíření nemoci COVID-19 ve Spojených státech byla postprodukce seriálu odložena na neurčito. Nyní však díky online Comic-Conu víme, kdy se na „finále“ 10. řady můžeme těšit a jaké další změny diváky čekají.

Mezi to nejdůležitější beze sporu patří nečekané prodloužení 10. řady. Vzhledem k tomu, že se situace kolem pandemie koronaviru nelepší a natáčení 11. série je stále v nedohlednu, rozhodli se tvůrci posunout premiéru doposud finální 16. epizody na podzim tohoto roku. Ta tak dorazí ještě před premiérou nového seriálu ze světa živých mrtvých The Walking Dead: World Beyond, který rovněž nabral zpoždění.

Fanoušci The Walking Dead (Živí mrtví) tak svůj oblíbený seriál dostanou v pravidelnou roční dobu, avšak ne tak, jak by si představovali. Podle dostupných informací bude mít 4. října 2020 premiéru dlouho očekávaná 16. epizoda, která měla původně ukončit 10. řadu.

Tvůrci však na online Comic-Conu prozradili, že se rozhodli počet epizod nynější 10. série navýšit, a to hned o šest dalších dílů, kterých bychom se měli dočkat zkraje roku 2021. Na podzim tohoto roku lze tedy očekávat pouze 16. díl 10. řady. Kdy se však dočkáme nastávající 11. série?

FOTO: AMC

V pořadí již 11. řada by měla totiž podle původního plánu premiéru na podzim tohoto roku. Natáčení však nabralo velké zpoždění a šance na podzimní premiéru jsou velmi mizivé. Výkonná producenta seriálu, Angela Kang, na Comic-Conu online uvedla, že práce na 11. řadě pokračují i dálkově a prodloužení 10. řady má své logické opodstatnění

Nově oznámené epizody totiž budou vycházet ze scénáře pro 11. řadu. Jejich zařazení ke stávající sérii však může být strategickým krokem tvůrců, kteří tímto způsobem odvypráví příběh v jednom celku. V těchto šesti dílech se totiž můžeme blíže podívat na to, co se stalo s přeživšími Betova útoku nebo jak dopadlo Eugenovo setkání s lidmi z Commonwealth.

Zároveň by mohly nové epizody přiblížit návrat Maggie do seriálu a vysvětlit nám, kam vlastně zmizela a co celou dobu dělala. To by nahrávalo 11. řadě, která by pak začala vyprávět zase novou příběhovou linku.

Výkonná producentka Angela Kang dále uvedla, že současný plán je pouze předběžný. Vše závisí na budoucím vývoji nemoci COVID-19 ve Spojených státech. Prozatímní plán tvůrců, natočit namísto klasických osmi epizod pouhých šest, nám dává naději, že bychom se našeho oblíbeného seriálu mohli dočkat o něco dříve.

Televizní stanice AMC slíbila, že postupem času zveřejní bližší informace. Přesto, že se pomalu rýsují nové plány na natáčení, nic není jisté, a i plánovaných šest epizod, které prodlouží 10. řadu, mohou opět nabrat zpoždění.

Důležité v tuto chvíli je, že známe datum premiéry alespoň 16. epizody 10. série. Ta dorazí na podzim tohoto roku, přesněji 4. 10. 2020. Již nyní se však můžete podívat na krátkou ukázku, která nás na novou epizodu láká.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz