Postava Negana ze seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) je známá nejen divákům tohoto seriálu, ale všem seriálovým nadšencům, kteří mají alespoň základní přehled. V seriálu Negana ztvárňuje charismatický a talentovaný Jeffrey Dean Morgan, který nedávno světu sdělil své skromné přání: Přál by si, aby Negan dostal svůj vlastní film na motivy speciálních komiksových vydání, které se soustředí právě na charakter Negana.

Na Neganovo ikonické entrée na konci šesté řady hned tak někdo nezapomene. Scéna inspirovaná komiksovou předlohou byla zobrazena daleko intenzivněji a brutálněji, než jak tomu bylo právě ve zmíněné předloze.

Negan a jeho baseballová pálka Lucille chladnokrevně zavraždili Glenna a Abrahama. Jen horko těžko si tehdy fanoušci představili, že by tento charakter mohl dostat šanci na vykoupení. A přesto tomu tak je poslední dvě řady The Walking Dead (Živí mrtví).

FOTO: AMC

Tvůrci k Neganově cestě za vykoupením přistupují velmi opatrně a velmi pomalu. Navzdory prvnímu dojmu, který Negan v divácích zanechal, jedna z prvních otázek, která na loňském Comic-Conu po oznámení nových filmů ze světa živých mrtvých padla, směřovala právě na Negana a jeho zapojení do tohoto filmového universa.

Sám představitel této role se k tématice Negana a případných filmových pokračování vyjádřil a je těmto vizím velmi nakloněn.

„Mám opravdu štěstí, že jej mohu hrát, jelikož není jednotvárný a tahle cesta za vykoupením je opravdu zajímavá. A mám dojem, že komiksová série „Negan Lives“ v této cestě pokračuje. Je to skvělý nepatrný příběh z Neganova života. Vždy jsem snil o tom, že se něco takového zfilmuje, stejně tak komiksová série vyprávějící Neganovu backstory [Here’s Negan!]. Rád bych to udělal,“ prozradil představitel Negana, Jeffrey Dean Morgan.

Přesto, že herec Jeffrey Dean Morgan neví, zdali někdy vznikne seriálová či filmová adaptace tohoto příběhu, doporučuje Robertu Kirkmanovi (autor komiksu The Walking Dead), aby v psaní pokračoval. Negan Lives je letošní komiksová novinka, kterou autor komiksu vydal, aby podpořil kamenné prodejny komiksů v koronavirové krizi.

Bylo by bezpochyby zajímavé sledovat, jak si Negan počíná ve vyhnanství. Na druhé straně je těžké představit si, že by v seriálu Negana potkal stejný osud jako v komiksu. Zvláště nyní, když je nedílnou součástí války se Šeptači.

Společnost Skybound, kterou založil Robert Kirkman a která stojí za vydáváním komiksové předlohy, vedla v roce 2018 rozhovory se seriálovými tvůrci o tom, zda by byli ochotni Neganovu minulost přenést na televizní obrazovky. Tvůrci seriálu byli tehdy tomuto nápadu nakloněni.

Materiálů, ze kterých by mohli tvůrci seriálu čerpat, je opravdu hodně. Nicméně, zatím jsme žádné flashbacky na Neganovu minulost neviděli. Negan se v seriálu pouze občas zmíní o své zesnulé ženě, např. když byl v osmé řadě s Gabrielem uvězněný v maringotce.

Doufejme, že se diváci dočkají Neganovy minulosti i v seriálu. Neganův příběh by totiž divákům pomohl pochopit, proč se z něj stal tak krutý muž. Pro mnoho diváků je postava Negana to vůbec nejlepší na seriálu, a proto tvůrci nemusí mít strach, že by potencionální film či speciální epizoda, neměla dostatek fanoušků.

V plánu jsou zatím celkem tři celovečerní filmy. V čele této trilogie by měl pak stát Rick Grimes a my bychom se měli konečně dozvědět, kam jeho postava zmizela. Ve filmu bychom měli vidět i postavu Heatha a Anne, které tak nějak vděčíme za Rickovo zmizení.

Jaká je tedy budoucnost filmů o Neganovi? Těžko říct. Doufejme, že se dočkáme alespoň nějakých flashbacků či speciálních epizod. Jak totiž sám představitel Negana, Jeffrey Dean Morgan, jednou prohlásil: The Walking Dead (Živí mrtví) by bylo bez Negana nudné.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz