Vzpomínáte na tajemnou skupinu, která v polovině 9. řady odnesla Ricka Grimese pryč? Tak přesně na tu se můžeme těšit v novém seriálu ze světa živých mrtvých. Seriál The Walking Dead: World Beyond, který měl mít původně premiéru letos na jaře, dorazí o něco později a my už teď víme, že se v něm dozvíme nové informace o záhadné skupině lidí z vrtulníku.

V tuto chvíli je premiéra seriálu The Walking Dead: World Beyond stanovena na stejný den, ve který se dočkáme finálního dílu 10. řady The Walking Dead, tedy 4. října 2020 (u nás o den později).

Možná si říkáte, proč se posunula premiéra již hotového projektu. Propojení obou zmíněných seriálů není malé a poslední díl 10. řady The Walking Dead nás na premiéru třetího seriálu ze světa živých mrtvých musí řádně připravit.

Největší spojitostí je záhadná skupina, které se říká CRM neboli The Civil Republic Military, a která má za následek Rickovo zmizení. Scott Gimple, jeden z výkonných ředitelů značky The Walking Dead, prozradil, že nový seriál nám toho o skupině CRM prozradí daleko víc.

Během virtuálního Comic-Conu, který proběhl koncem minulého měsíce, Scott Gimple prozradil, že CRM bude mít v novém seriálu důležitou roli a že nám toho seriál o této skupině odhalí mnohem víc:

„Jsou důležitou součástí seriálu. Našli jsme v nich velký potenciál. Nyní jsou velmi tajemnou silou a jejich bezpečnostní opatření a komunity, které pomocí nich zabezpečují, jsou přísně tajné. Naštěstí však trochu nahlédneme do jedné z těchto komunit. Neuvidíme toho mnoho, ale dostaneme několik vzrušujících poznatků. Setkáme se také s lidmi z CRM, konkrétně tedy s Elizabeth a pár dalšími. Jsou důležitou součástí příběhu a svou přítomností v seriálu vysvětlí mnoho otázek ze zbylých dvou seriálů. Zároveň však vyvolají otázky nové. Nejsem upejpavý, jen se toho musíte ještě hodně co učit,“ řekl Scott Gimple během virtuálního Comic-Conu.

Tajemná skupina CRM se krátce po Rickově zmizení objevila i v sesterském seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce), čímž vytvořila další pojítko mezi všemi seriály. Skupina CRM by se měla také zároveň objevit v připravovaných filmech, kde bychom se měli konečně dozvědět, kam zmizel Rick Grimes.

Účel seriálu The Walking Dead: World Beyond je tedy jasný: připravit pevnou půdu pod nohama chystaným celovečerním filmům. Ústřední dějová linka nového seriálu se sice nebude točit kolem CRM, přesto má tato skupina na příběh zásadní vliv, ostatně jak prozradil sám Scott Gimple na virtuálním Comic-Conu.

O CRM víme zatím jen to, že jde o dobře organizovanou skupinu, která je také velmi dobře zásobena, ať už technicky nebo co se potřebných surovin týče. To z této skupiny činí značnou hrozbu pro ostatní.

Dále víme, že skupina rozděluje lidi do dvou kategorii:

  • A lidé, jenž mají vůdcovské schopnosti a jsou schopni bojovat
  • B lidé, jenž nejsou ochotni či schopni bojovat

Velkým otazníkem také zůstává, proč se skupina nesnaží navázat s lidmi bližší kontakt a ve většině případů jedince nebo rovnou celé komunity pouze špehuje. Těžko říct, na co vše nám nový seriál odpoví, jisté však je, že ve filmové trilogii o Ricku Grimesovi se toho dozvíme daleko víc.

Mohlo by vás také zajímat:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz