10. epizoda 9. série s názvem „Omega“ nám přinesla vůbec poprvé pohled do minulosti jedné z nejnebezpečnějších postav v celém světě živých a mrtvých. Smrt šířící a strach nahánějící Alfa se nám zároveň poprvé ukázala v plné kráse. Jaká je minulost vůdkyně kultu Šeptačů, Alfy? Na to se podíváme v několika málo řádcích níže.

Ze všeho nejdříve nutno podotknou několik věcí. Jelikož v komiksové předloze minulost Alfy odvyprávěna nebyla a pravděpodobně už ani nikdy nebude, budeme se zde bavit pouze o seriálové verzi této postavy. Stejně tak je důležité zmínit, že minulost Alfy nám byla odhalena prostřednictvím vzpomínek její dcery, Lydie, která v nich má velký zmatek.

Nicméně opomeneme-li fakt, že ne vše, co jsme se od Lydie dozvěděli, musí být pravda, dostaneme následovné: Skutečné jméno Alfy coby matky Lydie, je stále neznámé. Známe pouze jméno jejího otce, Franka. Společně se tato tříčlenná rodinka ukryla v suterénu nějaké budovy spolu s několika dalšími lidmi.

walkingdead.fandom.com

Společně zde strávili téměř dva měsíce. Svět kolem nich pomalu umíral a oni tomu jen nečinně přihlíželi ze suterénu. Zprvu je otec Lydie, Frank, vyobrazován jako sobecký, cynický, ba dokonce zlý muž, zatímco matka Lydie (nynější Alfa) je nám zobrazena jako nevinná, starostlivá žena, které záleží na malé dceři.

Později se však začne Lydie pomalu rozpomínat a my zjišťujeme, že její vzpomínky byly zakalené. Vlastní matka jí totiž do hlavy vštípila, že to právě ona může za smrt svého otce, Franka, čímž překroutila skutečnost, ve které svého manžela probodla nožem a nechala jej vykrvácet v suterénu.

walkingdead.fandom.com

Lydie má díky těmto, a pravděpodobně i díky mnoha událostem poté, jakousi posttraumatickou poruchu. To není až tak překvapivé, vzhledem k tomu, že již dlouhou dobu žije s lidmi, co nosí tváře mrtvých, pohybují se mezi nimi a své biologické potřeby degradovali na ty úplně nejzákladnější, jako jsou jídlo, spánek atd.

Život Lydie mezi Šeptači opravdu není procházka růžovým sadem, a to známe jen špičku ledovce. Pokud si Lydie prožila mezi Šeptači alespoň polovinu toho, co její komiksová verze, je pro ni Hilltop to nejlepší, co ji mohlo potkat. Nemluvě o mladém Henrym, který má pro ni zjevně dost velkou slabost (stejně jako komiksový Carl).

Jestli nám bude někdy odhalena bližší minulost toho, jak se matka Lydie stala Alfou a založila kult Šeptačů, to je ve hvězdách. Nicméně již nyní známe alespoň střípky minulosti těchto nejkontroverznějších postav ve světě živých a mrtvých. Teď zbývá jen doufat, že se dozvíme v nastávajících epizodách víc.

Co říkáte na minulost Alfy a Lydie? Přáli byste si jinou backstory, např. Neganovu? V druhé polovině 9. série by nás měla čekat ještě jedna epizoda, která nás zanese do minulosti. Ta by nám měla odhalit, jak Michonne a Daryl přišli k jizvám ve tvaru „X“. Jak se vám 10. epizoda líbila? Dejte nám vědět dolů do komentářů!