Chris Hemsworth ve své nejznámější roli zazáří jako Bůh hromu a blesku již počtvrté, což u Marvelu doposud nebylo zvykem. Dočkáme se návratu známých postav a mnoho jich nám teprve bude představeno. Co všechno tedy víme?

Film se ponese ve znamení návratů

Na konci Avengers: Endgame jsme po završení několika dějových linií viděli, jak zarostlý a pupkatý Thor nasedá se Strážci Galaxie do vesmírné lodě Benatar a nejspíše se skupinkou hrdinů zamíří někam do neznáma. K velkému překvapení bylo hercem Vinem Dieselem (hlas Groota) při rozhovoru ohledně Bloodshota prozrazeno, že ve čtvrté Thorově sólovce máme návrat hned několika členů Strážců očekávat. O koho přesně půjde, však již nedoplnil.

Když už jsme u návrativších, je třeba zmínit Taiku Waititiho, který i podruhé zasedne do režisérského křesla po úspěšné produkci třetího Thora: Ragnarok (2017). O humornou stránku a vtipné dialogy tak nemusíme mít starost, ty jsou totiž samy o sobě zárukou kvality. Mimo jiné Taika dodal, že film bude z celé hrdinské série vůbec tím nejvtipnějším a přitom ,,zářivě-romantickým“.

Herecké obsazení

Jak již bylo avizováno v předchozích odstavcích, čeká nás návrat hned několika známých tváří. Mezi nimi je Natalie Portman (Jane Foster / ve čtvrtém pokračování si zdravotní sestra vůbec poprvé vyzkouší roli superhrdinky a pravděpodobně onemocní rakovinou stejně jako v komiksech), Tessa Thompson (Valkyrie / čerstvá královna Nového Asgardu), Korg (hlas Taika Waititiho) a Grandmaster (Jeff Goldblum). Nad výskytem Kat Dennings (Darcy Lewis) stále visí otazníky.

Z nově oznámených herců uvidíme Christiana Balea, který ztvární jednoho ze záporáků. Dále by se alespoň prostřednictvím camea mohl objevit Profesor Hulk v podání Marka Ruffala.

FOTO: Marvel / Disney

Příběhová linka

Co se týče děje, ten by měl být zasazen do roku 2023 – 24 podle aktuální časové linie MCU a zároveň před událostmi Guardians of the Galaxy Vol. 3. Víme, že Jane Foster čeká návrat v plné parádě a že právě ona převezme roli superhrdinky ,,Mighty Thor“ s obrovskou mocí. V komiksových sešitech Jane onemocněla rakovinou plic a Taika Waititi nevyvrátil, že neuvidíme stejný osud i na filmových plátnech – tato možnost se tak hezky nabízí.

V neposlední řadě bude Valkyrie jakožto královna Nového Asgardu pátrat po svém ,,králi“ (přesněji řečeno královně) a dočkáme se i zákeřných vesmírných žraloků. Jak tohle vše zvládne Taika Waititi ukočírovat, zjistíme 10.2. 2022 v kině.

Thor je vůbec první filmovou sérií od Marvelu, která bude čítat minimálně 4 díly. Těšíte se na jednotlivé dějové linky? Dejte nám vědět níže do komentářů nebo na naší facebookové stránce!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.