To, že se do MCU světa vrací staronová herečka a představitelka Thorovy milé – Natalie Portman – bylo překvapením snad každého fanouška. Teď už víme, že ztvární důležitou roli v následujícím snímku. Co to ale přesně znamená?

Natalie Portman do světa MARVEL filmů zavítala už v roce 2011 v první sólovce Thora v podobě Jane Foster, vědátorky a později i přítelkyně Thora (Chris Hemsworth). Tuto roli si pak zopakovala i v pokračování Thor: The Dark World, kde získala o mnoho více prostoru, ale snímek fanouškovsky i kriticky propadl a nejen díky tomu se Portman rozhodla odloučit od těchto snímků. Proto mnohé z nás překvapilo, když se mihla ve filmu Avengers: Endgame, každopádně, pořádný šok dorazil až v létě.

V létě, kdy na Comic conu ředitel Marvel Cinematic Universe, Kevin Feige, nejen oznámil, ale i pozval na pódium právě Portman s tím, že je obsazena do další Thorovy sólovky s názvem Thor: Love and Thunder. Další novinkou a velkým překvapením je fakt, že si střihne rovnou ženskou verzi Thora, která bude rovněž hodna držet Mjölnir a to ve chvílích, kdy nebude hoden Thor. Režisér Taika Waititi, jenž režíroval i poslední sólovku s ThoremThor: Ragnarok, totiž vychází z komiksové události z roku 2014, kde nám byla Jane Foster jako ženský Thor poprvé představena.

Zdroj: www.fickr.com

V komiksu rovněž trpí právě tato postava rakovinou prsu a pokaždé, když použije ono posvátné kladivo, upadají účinky její chemoterapie. Docela…drsné, ne? Na nedávné naladění Thora do zábavnější formátu docela jo. Proto vyvstává otázka, zda se Waititi rozhodne tento fakt zachovat i ve filmu. Portman by se to docela líbilo – sama takto reagovala:

„Je prostě hrozně zvláštní a ojedinělé vidět v takových velkých filmech takové vážné světové problémy. Moc o tom sama nevím. Ani jsem zatím nic moc neviděla, ale slyšela jsem stejné informace jako vy a jsem stejně nadšená jako vy.“

Nedlouho na to, se vyjádřil i samotný režisér:

„Myslím si, že je to jedna z nejsilnějších věcí z tohoto komiksu. Je pozoruhodné, že musí bojovat s dvěma naprosto odlišnými věcmi zároveň. Sám za sebe tento příběh miluju, ale jestli se toto objeví i ve filmu zatím nemůžu říct.“

Na konečný verdikt si budeme muset nejspíš ještě chvíli počkat, každopádně, sledovat jak se právě Taika Waititi popere s tak vážným tématem, by mohlo být minimálně hodně zajímavé.

Film Thor: Love and Thunder bude mít premiéru 5. listopadu roku 2021 a o všech dalších novinkách vás budeme i nadále informovat.

Zdroj: https://screenrant.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz