Postava Thora v podání Chrise Hemswortha se za léta působení v MCU stala jednou z těch nejoblíbenějších, a to zejména díky svéráznému stylu humoru a divokým akčním scénám. Spousta lidí, včetně samotného režiséra, prohlašuje, že právě třetí pokračování je z celé trilogie tím nejzábavnějším. Co jste tedy o filmu pravděpodobně nevěděli? 

Režisér Taika Waititi občas ve svých filmech i sám účinkuje

FOTO: Marvel studios / Disney

Kromě toho, že má Taika Waititi na starost chod produkce, se mimo jiné čas od času ve svých filmech sám objeví. Ve Thorovi: Ragnarok propůjčil svůj hlas Kronanu Korgovi, který působil jako zábavná vedlejší vložka a zároveň jako záporák Surtur, jemuž propůjčil pohyby díky motion-capture obleku. Minulý rok zazářil pro změnu v hlavní roli imaginárního Hitlera v projektu Jojo Rabbit. 

Roku 2016 si opět ve svém vlastním snímku Hon na pačlověky střihl cameo v podobě Ministera na pohřebním ceremoniále. Je vidět, že si Taika svého řemesla opravdu užívá naplno.

80% filmu bylo improvizováno

Jednou z hlavních složek zábavné akční jízdy je nepochybně humor, který zde funguje naprosto skvěle. Možná je to kvůli improvizaci, která dle slov tvůrčího týmu obsáhla rovných 80% celého filmu, možná je to hereckým talentem každého z účastníků. Postava Boha hromu a blesku jako taková by za jiných okolností zcela jistě působila vážně, ledově, ovšem s tváří charismatického Chrise Hemswortha zde není o čem diskutovat. Režisér každému herci na place sdělil základní osu příběhu, zbytek však nechal jen na nich.

Při sledování se tudíž můžete těšit na spoustu originálních hlášek, vtipných momentů a pořádné dávky svěží akce.

Tržby nabyly velmi rychle

Již během prvních 10 dnů od premiéry filmu se výdělky z celosvětových kinosálů vyšplhaly na hranici 650 milionů dolarů, což je podstatně více, než u předchozí vydané marvelovky Doctor Strange (2016).

Konečná hranice činí 854 milionů dolarů, přičemž i tento faktor byl hlavním impulsem k plánům na čtvrté pokračování.

Bohyně Hela je vůbec prvním ženským záporákem v MCU

FOTO: Marvel studios / Disney

Jak sám název praví, za celých 9 let jsme neviděli zápasit naše oblíbené Avengers proti úhlavní záporačce, což se s příchodem Ragnaroku změnilo. Bohyni Helu, Thorovu sestru a Odinovu dceru, si střihla drsná Cate Blanchett zcela bravurně, ačkoliv mohla být její příběhová linie o něco více odůvodněná a lépe zpracovaná.

Tato zkušenost ještě více prohloubila doposud pouze zábavný snímek temným nádechem zla a strachem o jednotlivé charaktery. Jako bonus herečka roli přijala kvůli velkému zájmu svých ratolestí, z nichž si jedno střihlo před kamerou i malé cameo.

S pokračováním přišla i změna vizáže

FOTO: Marvel studios / Disney

Hned po zhlédnutí první oficiální ukázky si bezesporu každý fanoušek musel všimnout, že Thor přišel o své bujné blonďaté kadeře. A proč tomu tak vlastně bylo? Důvod je prostý – Chris Hemsworth už nadále nechtěl nosit paruku, která ho svědila a na každém kroku otravovala. Druhým důvodem je příběhová linie, kdy je Thor poslán do arény jako gladiátor. Právě gladiátoři v minulosti oplývali krátkým střihem, a tudíž tento fakt tvůrci do děje chytře zakomponovali.

V neposlední řadě si práci kadeřníka vyzkouší slavný komiksový autor a tvůrce Stan Lee, díky čemuž jsme opět dostali úsměvné cameo.

Role hrdiny se v komiksech ujala i žába

FOTO: Marvel comics

Pokud jste si mysleli, že kouzelné žáby naleznete pouze v pohádkách, není tomu tak. Marvel se totiž rozhodl obyčejné zelené žábě vrazit do ruky Mjolnir přesně podle mytologické předlohy, a světe div se – ono to zafungovalo! Postava nasbírala velký obdiv a narážku můžeme zaslechnout i ve filmu, kde Thor vzpomíná na doby, kdy jej Loki proměnil v ,,žábu“.

Asgard může být kdekoliv

FOTO: Marvel studios / Disney

Při rozhovoru Odina a Thora zaslechneme důležitou frázi o tom, že ,,Asgard není pouze jedno místo na světě, nýbrž může být kdekoliv“. Tato věta rovněž odkazuje na komiksy, ve kterých Thor společně s ostatními Asgarďany vybuduje městskou osadu na okraji Broxtonu v Oklahomě.

Proč se tentokrát neukázala Jane Foster?

FOTO: Marvel studios / Disney

Asi nejčastější otázka po zhlédnutí filmu mířila na absenci Jane Foster v podání herečky Natalie Portman, která si ve druhém díle prošla opravdu nepříjemnou zkušeností. Proč se tedy neukázala? Důvodem je jednak fakt, že ve filmu nevidíme povrch Země, a tudíž se za Thorem Jane nemohla nijak dopravit, a i kdyby to náhodou dokázala, je tady věc druhá – rozchod. Sami jsme viděli, jak dopadl druhý díl a že dříve láska opojená sladkými tóny zničehonic přerostla v nulovou konverzaci a nepříjemné odloučení. I takhle to může dopadnout v případě, že vedete vztah na dálku, který časem vadne a nakonec zaniká.

Ve čtvrtém pokračování s podtitulem Love and Thunder nicméně Jane uvidíme znova, a to dokonce v roli samotného ,,Mighty“ Thora.

Jak se Vám líbila třetí celovečerní sólovka Thora s podtitulem Ragnarok? Kterou postavu jste si oblíbili a kterou naopak nikoliv? Dejte nám vědět níže do komentářů či na naší facebookovou stránku! 

Související:

Thor: Love and Thunder (2022): Co všechno nám režisér prozradil o čtvrtém díle příběhu Boha hromu a blesku

Čtěte také:

Doctor Strange: Zajímavosti z natáčení a ze zákulisí tajemné marvelovky, které jste pravděpodobně nevěděli

Strážci Galaxie Vol. 2: Zajímavosti z natáčení a ze zákulisí populární marvelovky, které jste pravděpodobně nevěděli

Black Panther 2 (2022): Co všechno nám režisér prozradil o pokračování dobrodružství panteřího hrdiny a krále Wakandy?

Zemřel Chadwick Boseman (†43): Představitel Black Panthera a hrdý zastánce lidských práv černochů podlehl rakovině

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz