Komiksovým světem minulý týden zahýbaly zprávy od Marvelu ohledně dvou z nejslavnějších postav tohoto universa, Thora a Kapitána Ameriky. A co konkrétně způsobilo takový poprask?

 

Thor ženou

Jako první Marvel oznámil v televizním pořadu The View, že od října bude Thor ženou. V novém příběhu už Thor není hoden nést Mjölnir, je zbaven svých schopností, a namísto něj převezme pomyslné otěže záhadná žena. Jedna z moderátorek, Jenny McCarthy, dále vysvětlila, že se tato žena vytvořila sama. „Thor ji zachránil a ona za ním přišla ze Země − sledovala ho − a upravila se tak, aby vypadala jako Thor. A nyní to po něm přebírá.“

Autor chystané komiksové série, Jason Aaron, zastavil veškeré dohady ohledně toho, že je tato postava podobná Thor Girl, a řekl: „Tohle není ženský Thor. Není to Lady Thor. Není to Thorita. Je to THOR. Tohle je THOR od Marvel Universe. Ale je jiný, než kterýkoli předchozí Thor.“ Editor Marvelu, Will Moss, také trvá na tom, že se nejedná o „dočasnou ženskou náhražku“ a že je nyní „tím jediným a pravým Thorem.“

thor-new-feat

Nová identita Kapitána Ameriky

Marvel pak pokračoval a dva dny na to v pořadu The Colbert Report oznámil, že novým Kapitánem Amerikou se stane Sam Wilson alias Falcon, kterého mohli vidět i filmoví fanoušci ve snímku Kapitán Amerika: Návrat prvního Avengera, kde jej ztvárnil herec Anthony Mackie.

Sam Wilson navlékne vlastenecký kostým na podzim v sérii All-New Captain America od Ricka Remendera a Stuarta Immonena. Remender se ke změně vyjádřil následovně: „Psaní Sama jsem si hodně užil. Má úplně jiný přístup. Fakt, že není voják, věci trochu mění. Sam nebude Steve. Steve umí být pěkně nekompromisní. To občas může být trochu nezábavné, kdežto Sam je naprostý opak.“

Editor Steve Brevoort se k rozdílům mezi Stevem Rogersem a Samem Wilsonem vyjádřil následovně: „Zatímco Sam sdílí mnoho Steveova přesvědčení v obecném smyslu, je také naprosto jiný člověk s velmi odlišnou minulostí. Nevyrostl v třicátých letech; je to moderní muž s problémy 21. století. Většinu svého profesního života pracoval jako sociální pracovník, takže zblízka viděl tu nejhorší stránku pouličního života a jak zločin, chudoba a nedostatek sociálního zázemí a možností dokáží ovlivnit společnost. Takže se možná víc soustředí na nesnáze obyčejného člověka a má větší empatii k sociálně slabším než sám Steve.

Není to samozřejmě poprvé, co Kapitán změní svou identitu. Naposledy ji přebral například Bucky Barnes, nebo-li Winter Soldier, který se také objevil v obou filmových zpracováních. Nejedná se ani o prvního Kapitána černé pleti − toto prvenství patří postavě Isaiaha Bradleyho.

falconamerica1

Obě novinky vzbudily velkou vlnu odezvy, pozitivní i negativní. Zatímco někteří to vítají jako skvělé oživení a hlavně jako zastoupení pro ženy a lidi s barevnou pletí, jiní nemohou změny překousnout. Najdou se i tací, kteří vše berou s humorem, a ptají se: Když Disney vlastní Marvel, znamená to, že Thor je teď Disney princezna?

Jaký názor si na tyto novinky udělat, je na každém jedinci zvlášť, rozhodně by to ale nová podoba Thora mohla přilákat ke komiksům více žen.

 

Zdroj: Nerdist

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz