Německá herečka Tina Ruland je českým divákům známa především z pohádek Kouzelný měšec a Pták Ohnivák, nebo z komedie Kalhoty v pozoru. Od premiéry oblíbené pohádky Kouzelný měšec, kde si zahrála princeznu Blanku, letos uplyne již pětadvacet let. Jak dnes německá herečka Tina Ruland vypadá, se podívejte v našem článku.

Tina Ruland se narodila v 9. října 1966 v Kolíně nad Rýnem. Její filmografie obsahuje spíše německé filmy, ale českému divákovi se nesmazatelně zapsala do paměti díky dvěma pohádkám. Kromě role princezny Blanky v Kouzelném měšci (1996) si o rok později zahrála princeznu Elenu v pohádce Pták Ohnivák (1997). Také si ji můžete pamatovat jako učitelku matematiky z německé komedie Kalhoty v pozoru (2000), která však nebyla divácky příliš pozitivně hodnocena. Jako herečka je i nadále aktivní.

V březnu roku 1988 se stala Playmate měsíce a dokonce se i dvakrát objevila na obálce Playboye (květen 1989 a září 1995). O pár let později ale svého počinu litovala a zakázala zveřejňování veškerých fotek. Herečka má syna, který se jmenuje Jahvis.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR