Sekty a kulty, co se na první pohled tváří jako přátelské a pokrokové místo, ve skutečnosti vůbec nemusí být procházka růžovou zahradou. Jaké filmy a seriály o nich určitě musíte vidět?

Spalující touha (1999)

Film o muži, který se úplnou náhodou ocitne v tajné sektě a to zrovna ve chvíli, kdy členové zrovna nechtějí být rušeni. Narušitel však nezůstane bez povšimnutí. Film celkově je prodchnutý erotickou atmosférou, neopomíná však ani psychologickou stránku. Blýskly se zde kupříkladu hvězdy jako Tom Cruise a Nicole Kidman.

Kolonie (2015)

Nejděsivější na tomto filmu je to, že byl inspirován skutečnými událostmi. Zabývá se uzavřenou sektou vedenou v tradičním duchu, ve které se objevují některé prvky z chilské kolonie Dignidad za Pinochetova režimu. Ačkoliv může život v této kolonii na první pohled vypadat poklidně a harmonicky, uvnitř se odehrávají všemožná zvěrstva. V hlavních rolích můžete vidět Emmu Watson, Daniela Brühla a Michaela Nyqvista.

Pod vlivem lásky (2008)

Téměř 4 hodiny trvající epos o lásce, šílenství, perverzi, sektě, víře, obsahující několik odkazů a parafrází – jak na anime, tak i třeba na křesťanství a fanatismus sekt. Režisér Šion Sono není zrovna klasický režisér a v tomto filmu je to dobře znát. Pokud s pozorností však vydržíte celou dobu, určitě nebudete litovat.

The Path (2016)

Seriál sestávající ze tří sérií, mapující život v jednom kultu – respektive „hnutí“, jak jeho vůdce toto seskupení označuje – v Americe. Vůdce hraje charismatický Hugh Dancy, uvidíte zde také Aarona Paula či Michelle Monaghan. Role vůdce sekty nemusí nutně být jednoduchá a odhalí veškeré slabosti člověka. O to víc, když je to alkoholik a ne úplně bezúhonná osobnost.

Chata (2019)

Tento film spíše než o životě v sektě pojednává o následcích pobytu v ní. Psycholog s dvěma dětmi si s novou partnerkou, bývalou členkou sebevražedné křesťanské sekty, vyjede na chatu a nechá ji tam s nimi. O tom, co se na chatě stane, se určitě nikomu z nich nezdálo ani v těch nejhorších snech. A prožité trauma se nekontrolovatelně probouzí. V tomto filmu můžete uvidět Riley Keough a Richarda Armitrage.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.