18. 1. 2018 jsme se dočkali zbrusu nového seriálu od stanice Sky Atlantic – tentokrát z prostředí dnešní Velké Británie v roce 43, kdy na území keltských válečníků a druidů pronikla římská legie pod vedením generála Aula Plautia, keltové se ale nehodlají vzdát bez boje.

Setkáváme se tu s několika dějovými liniemi, u kterých se zpočátku zdá, že spolu vůbec nesouvisí, ale po čase se začnou protínat. Příběh je tedy vyprávěn z pohledu Aula Plautia a ostatních římských vojáků, další z pohledu Cait, mladé dívky, kterou římani připraví o její rodinu a nebo se příběh odehrává v kmenech Cantii, či Regni.

Aulus Plautius je nelítostný, nemilosrdný a odhodlaný uspět tam, kde se to Juliu Caesarovi nepodařilo. Skrývá ale tajemství, o kterém nikdo netuší, a které by mohlo ovlivnit celou misi.

Zdroj: http://www.imdb.com/title/tt5932548/mediaviewer/rm1491359232

Cait se zrovna chystá zahodit své staré jméno a přijmout nové, jedná se o rituál při přeměně dívky v ženu. Ještě předtím, než vůbec stačí své nové jméno vyslovit, vtrhnou k nim římští vojáci, zabijí jí její milovanou starší sestru a jejího otce odvlečou do zajetí. Dívky beze jména se ujme Divis, osamělý druid, který byl kdysi vyhnán svým učitelem Veranem a teď se potuluje sám po světě. Nejde však o velké přátelství a Divis se plánuje při nejlepší příležitosti dívky zbavit a nechat ji, ať se o sebe postará sama.

Zdroj: http://www.imdb.com/title/tt5932548/mediaviewer/rm845631488

Již spoustu let proti sobě válčí kmeny Cantii a Regni, nám je představován hlavně kmen Cantii. Setkáváme se zde s vládnoucí rodinou – starý král, který je tak oddaný svým bohům, že zabil svou manželku, když mu to přikázali prostřednictvím druidů. Phelan, který počítá s tím, že bude vládnout po smrti svého otce a potýká se se svou ženou, která mu při každé příležitosti vmete do obličeje, že je slaboch. A nakonec Kerra, neposlušná princezna, která si dělá, co chce bez ohledu na příkazy svého otce. Však se jí to také často nevyplácí.

Zdroj: http://www.imdb.com/title/tt5932548/mediaviewer/rm3681886208

Začátek seriálu je poněkud pomalý, ale jakmile se dostanete do nějaké čtvrté epizody, věci se najednou spojí, začne to mít smysl a rozjede se to. Rozhodně nečekejte, že by seriál byl vhodný pro celou rodinu – je to plné hrubého vyjadřování a bojových a sexuálních scén, takže rozhodně nic pro mladší diváky.

Oficiální trailer:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz