Pokud máte v oblibě herce Orlanda Blooma a Caru Delevingne, určitě Vás zaujme osmidílný fantasy seriál Carnival Row, kterého se dočkáme 30. srpna na stanici Amazon Prime. V příslušném článku najdete na seriál krátké ukázky, informace o příběhu seriálu a hereckém obsazení. 

V hlavních rolích uvidíme Orlanda Blooma a Caru Delevingne. Seriál je postaven na fantasy pozadí neo-viktoriánského města plného mýtických bytostí. Delevingne ztvární postavu jménem Vignette Stonemoss, která je popsaná jako „falešný uprchlík“, který musí bojovat s předsudky směřované specificky na její druh. Skrývá však také tajemství, které by mohlo být pro příběh klíčové, jednoznačně vycházející z její podstaty. Události povedou Vignette k policejnímu detektivovi Rycroftovi Philostrateovi (Orlando Bloom), vyšetřujícího vraždu falešné herečky.

První pohled na seriál naleznete v nasledujících dvou krátkých ukázkách:

A o čem seriál Carnival Row bude? „Tato rostoucí populace se snaží koexistovat s lidmi – je zakázano milovat, žít a svobodně létat. Ale i v takové temnotě žije naděje, jako lidský detektiv Rycroft Philostrate (Bloom) a „falešná uprchlice“ Vignette Stonemoss (Delevingne) navzdory stále více netolerantní společnosti znovu vyvolat nebezpečnou záležitost. Vignette skrývá tajemství, které ohrožuje Rydroftův svět během jeho nejdůležitějšího případu: řetězec hrůzných vražd, které ohrožují neklidný mír Řádu.

A kteří herci si v seriálu kromě Orlanda a Cary zahrají a jaké postavy ztvární?

Simon McBurney jako Runyan Millworthy, excentrický cestující showman, který vede skupinu podivných tvorů zvaných koboldi zpět do města, kde začal svou kdysi pyšnou, nyní upadající kariéru.

David Gyasi jako Agreus, tajemně bohatý faun, který se stěhuje do bohatého lidského sousedství, což je v rozporu se společenským řádem.

Tamzin Merchant jako Imogen Spurnrose, mladá žena, která vidí v Agreusovi příležitost změnit osudy své aristokratické rodiny.

Andrew Gower jako Ezra Spurnrose, neurotický syn prosperujícího hodináře, který v poslední době hazardoval s majetkem zesnulého otce.

Karla Crome jako čarodějnická básnířka vyhnaná z její válkou zničené vlasti.

Arty Froushan jako Jonah Breakspear, kompulzivní playboy, jehož hýření v bordelu Carnival Row hrozí zkázou otcova politického dědictví.

Caroline Fordová jako Sophie Longerbaneová, nepřetržitě chytrá a tajemná mladá šlechtična, kterou izolovaně vychovával její tyranský otec.

Indira Varma jako Piety Breakspear, královský a mazaný matriarcha mocné rodiny, která vládne městu Burgue.

Jared Harris jako Absalom Breakspear, důstojný a tajný kancléř Burgue, obléhaný politickými nepřáteli ze všech stran.

Výkonným producentem a scenáristou seriálu je Rene Echevarria, který má na kontě například seriál Terra Nova, Star Trek: The Next Generation, Dark Angel a The 4400. Na režii seriálu se podílí Jon Amiel, který ma na svědomí seriál The Borgias a také režíroval mnoho hraných filmů, jako třeba Entrapment. Amiel spolupracuje na scénáři s Travisem Beachemem, který napsal první epizodu seriálu. Beachem také napsal scénář k filmu Pacific Rim, a také scénař k epizodě k připravované antologii Eletric Dreams od Philipa K. Dicka.

Seriál se z části natáčel v České republice.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz