Hledáte tip na seriál, který vás okouzlí a chytne za srdce? Pokud milujete nadpřirozeno, tak si rozhodně nenechte ujít novou televizní show A Discovery of Witches/Čas Čarodějnic, obzvlášť, jestli jste fanoušci slavné Twilight ságy! Obdivovatelé magického světa najdou zalíbení jak v půvabném prostředí Anglie, tak i v překrásné hlavní roli čarodějnice Diany Bishop a v šarmantním upírovi Matthewovi Clairmontovi. 

 A Discovery of Witches je britský televizní seriál založený na trilogii knih „All Souls“ od autorky Deborah Harkness, ovšem u nás najdete titul pořadu i knih pod názvem Čas Čarodějnic. Pro první sérii bylo objednáno osm epizod, kdy byly zatím odvysílány první čtyři. A o čem tento drama, fantasy a romantický příběh je?

 Diana Bishop (Teresa Palmer), historička a neochotná čarodějnice, nečekaně objevuje v Oxfordské knihovně magický rukopis. Tento objev ji, ať chce nebo ne, dostane do světa kouzel. Když jí je nabídnuta pomoc od tajemného genetika a upíra, Matthewa Clairmonta (Matthew Goode), navzdory dlouhotrvající nedůvěře mezi čarodějnicemi a upíry, s ním vytváří alianci. Společně tak chtějí ochránit knihu a vyřešit tajemství skrytá uvnitř.

Zdroj: tvguru.cz

 Jak se dá předpokládat romantika tento seriál nemine. A ačkoli se to někomu může zdát jako obyčejná dějová linie, dle mého názoru v ní najdete prvky ze slavné filmové ságy Twilight. Diana se filmové postavě Belly Swan podobá především díky její dychtivosti poznat tajemného, ale přesto přitažlivého upíra. Zatímco Matthew Clairmont touží stejně jako Edward Cullen po lásce „obyčejné“ dívky, od které se nedokáže držet dál. Takových přirovnání tu k slavnému Twilight najdete mnohem víc. Není však potřeba to více rozebírat, pokud vás můj tip na tento televizní pořad zaujal, sami brzo odhalíte krásu, kterou skrývá.

 Jestli má nadpřirozeno nadále existovat, nejdříve musí upíři, čarodějnice a démoni porozumět tomu, jak se vlastně zrodili. Níže najdete oficiální trailer.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Dominika Mílová (Domča)
Ahoj. :) Jsem redaktorka, titulkářka a taky velký fanda filmů a seriálů.