Nemáte ještě dost elfů, skřetů, trollů a kouzel? Tak k tomu přidáme ještě druidy, půlelfy a lidi a máme seriál, kde je plno krásných herců, hezká atmosféra, dokonalé kostýmy, detailní masky a promyšlený příběh. Nečekejte ale bůhvíjaké herecké výkony, dialogy, velké napětí nebo akci. Pokud jste to ještě neudělali, podívejte se na seriál The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara). Najdeme zde trochu z Pána Prstenů, trochu z Avatara a trochu ze seriálu Legend of the Seeker (Legenda o Hledači). Pusťte si to ale doma třeba k žehlení, nebo vaření (ano i vy pánové). Tenhle seroš rozhodně není náročná podívaná, ba spíše pohádka na dobrou noc. Skoro jako sledovat sérii nádherných fantasy obrazů.

Zdroj.

Pozor následující část obsahuje spoilery!! Pokud budete číst dál, malé shrnutí vám ještě jako promo nestačilo a jdete si pro plusy, které v tomhle seriálu vidím já.

Herci


Druida Allanona hraje Manu Bennett, kterého dobře známe z Arrowa jako Sladea Wilsona alias Deathstrokea.

 

Zdroj.

Záporáci


Dagda Mor je tak odporný (a ukazují ho vážně zblízka), až se mi hnusnější postava v seriálech a filmech opravdu špatně hledá. Mimochodem démon Reaper je nápadně podobný Balrogovi z Pána Prstenů. Zde se ale objevuje v mnohem menším provedení.

Zdroj.

Milostný trojúhelník


Až do konce není jisté, kdo s kým nakonec bude, a jestli vůbec o tohle v tomhle seriálu jde. Prostě to není typická slaďárna. Nechte se překvapit závěrem.

Zdroj.

Grafika


Tady klobouk dolů. Zpracování démonů je top a zajímavá znělka (pro shlédnutí klikněte zde) patří mezi jedny z nejlepších, co jsem viděla. Jen pro zajímavost absolutně nejlepší jsou na mém žebříčku úvodní videa všech sérií American Horror Story zde. Všimněte si v seriálu i zpracování meče, který používá Allanon.

Zdroj.

Zdroj.

Vymyšlená řeč


Lingvisté jistě ocení kreativitu i v tomhle ohledu.


A třešničkou na dortu, co vás zaručeně rozseká i když se tam vůbec nehodí, je song Run Boy Run – Woodkis. A podle komentářů na YT si to nemyslím sama.

Tak si to užijte a diskutujte o seriálu na FB!

Článek pro Vás připravila BloodBella.

Zdroj úvodního obrázku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz