Na filmovém plátně se hororové filmy objevují už od dob prvních snímků. Žánr se postupem času vyvíjel. Team TVGURU.cz pro Vás sestavil seznam hororových filmů, které by Vám neměly uniknout…

Tipy na hororové filmy

 

 • Ti druzí (2001)

  Je to jeden z filmů, u kterých pořádně nechápete, o co tam jde. O to víc jste napjatější a čekáte, jak to dopadne. Napínavou atmosféru prohlubuje všudypřítomné šero a skvělý herecký výkon Nicole Kidman

   

 • Mlčení jehňátek (1991)

  Klasika, která neomrzí. Jodie Foster a Anthony Hopkins v hlavních a taky oskarových rolích. Co víc dodat?

   

 • Čekej do tmy (1967)

  Film, u kterého se budete opravdu bát a to bez potoků krve, duchů či příšer. Budete se bát o hlavní postavu ztvárněnou Audrey Hepburn, slepou ženu, která se dostane do smrtelného nebezpečí.

   

 • Lesní duch (2013)

  Mia je dívka závislá na drogách., proto se vydá s přáteli na chatu, kde má v plánu abstinenci. Bohužel se to vymyká ve vymýtání démona. Miiny abstinenční příznaky se zhoršují a ona začíná být násilná. Lidé v chatě se začínají obracet jeden proti druhému..

   

 • Paranormal activity (2007)

  Po té, co se mladý pár přestěhuje do nového domu, začnou se dít zvláštní věci. Někdo nebo něco v noci neustále upozorňuje na svou přítomnost, proto Katie a Micah zavolají specialisty. Tenhle postup ale duchy značně uráží.

   

 • Paranormal activity 2 (2010)

  Rodina Reyových se přestěhuje do nového domu v Californii. Krátce po jejich první noci v domě se k nim však někdo vloupal. Nová španělská chůva Danielovi sdělí, že s domem není něco v pořádku a jemu posléze dojde, že jejich dům posedl démon.

   

 • Paranormal activity 3 (2011)

  Po velkých úspěších filmů Paranormal activity a Paranormal activity 2 přichází již 3. Pokračování. Hlavními hrdinkami jsou námi známe sestry Katie a Kristi, s nimiž se vracíme ke kořenům zla, tedy do doby jejich dětství.

   

 • Paranormal activity 4 (2012)

  Příběh 4. Délu paranormal activity volně navazuje na druhý díl tohohle filmu. Uběhne pět let a tahle dvojice se přestěhuje od nového domu v klidném předměstí. Po pár týdnech se ukáže, že až tak klidné není.

   

 • Loď duchů (2002)

  V roce 1953 v Beringově moři troskotá loď. Do dnes ale nejsou jasné příčiny. Tým mladých lidí se vypraví prozkoumat loď a vše, co naleznou si rozdělit mezi sebou. To ještě netuší, že na lodi zůstali pasažéři.

   

 • Pach krve (2003)

  Chris Finn jede na pracovní pohovor, ale cestu si zkrátí lesní cestou, kde se srazí z pěticí mladých lidí. Rozhodnou se vyhledat pomoc v domě, který najdou v lese. Naráží, ale na rodinu zmutovaných a zvrácených kanibalů.

   

 • Pach krve: Cesta nikam (2007)

  Hluboko v lesích Virginie se uskutečňuje soutěž přežití. Nikdo ale neví, že se bude jednat o skutečné přežití. Soutěžící se zde setkávají s kanibalskou rodinou.

   

 • Pach krve 3 (2009)

  Tentokrát se rodinka kanibalů setkává s mladými výletníky. O další cíl se však postarají také vězni z havarovaného autobusu. Jak nám zamíchají karty uprchlí vězni?

   

 • Pach krve 4 ; Krvavý počátek (2011)

  Na západní Virginii se valí velká vánice. Skupina vysokoškoláků se proto zastaví v opuštěné nemocnici. Ta už, bohužel, své obyvatele našla a to, že je to rodina kanibalů skupině nehraje do karet.

   

 • Pach krve 5 (2012)

  Zase se vracíme do západní Virginie! V malém městečku se koná halloweenský festival a do města se sjíždějí skupinky vysokoškoláků, aby si užili. To ale netuší, že se zde setkají s rodinou kanibalů…

   

 • Texaský masakr motorovou pilou (2003)

  Parta přátel jede na koncert. Po cestě se k nim připojí dívka, která říká, že všichni zemřou a střelí se v jejich dodávce do hlavy. Proto zastavují u nejbližší pumpy, aby to nahlásili policii. Telefon nefunguje a šerif je čeká před starým mlýnem. Bude to, že v něm žije psychopatický zabiják s motorovou pilou a kanibalská rodina problém?

   

 • Carrie (2013)

  Carrie Whiteová je plachý outsider. Její matka je fanatická věřící. Ve škole si prožívá naprosté peklo. Začne zjišťovat, že ovládá vzácné síly, které se jí ale vymykají kontrole.

   

 • Pád do tmy (2005)

  Šestice kamarádek podniká každoroční dobrodružnou výpravu. Letos do jeskynního systému. Potom, co sestoupí do jeskyně, zasype jim cestu ven kamením. Dostanou se ven i přes nestvůry číhající v nejtemnějších koutech jeskyní?

   

 • V zajetí démonů (2013)

  Eda a Lorraine Warrenovi jsou vyšetřovatelé paranormálních jevů a pozváni na odlehlou farmu, kde se setkají s temnými silami. Tenhle případ pokládají za nejhorší své kariéry. Dokážou zničit démonické bytosti, které se na farmě objevily?
  – Film je natočen podle skutečné událost.

   

 • Insidious (2010)

  Příběh manželského páru, jejichž syn se po nehodě ocitá v kómatu. Rodiče vůbec netuší, že jeho tělo slouží jako vstupní brána pro všechny duchy. Mezitím je jeho duše uvězněná v největší temnotě.

   

 • Sinister (2012)

  Ellison najde na půdě svého domu staré filmové pásky, které souvisí s vraždami, které se tam staly dříve. Pátrá po vrahovi, ale to se nelíbí nadpřirozeným bytostem a proto si zahrává jak se svým životem, tak s životy své rodiny.

   

 • Vražedná hra (2008)

  Šest vysokoškoláků se přihlásí do nové reality show. Brzy jsou ale uvězněni v místnosti a přežije jen jeden. Hra je jednoduchá – uhlídej si svou židli.

   

 • Mama (2013)

  Lucas nachází sestry Lilly a Victorii po dlouhém pátrání v chatě uprostřed lesa. Společně se svou ženou je dostanou do péče, ale po pár týdnech si začínají všímat, že neadoptovali jen dvě sestry, ale i někoho, kdo se v nich skrýval a celou dobu jim pomáhal..

   

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz