Slavný seriál Stranger Things je s námi od roku 2016 a od té doby do světa vypustil dvě řady, které sklidily neuvěřitelný úspěch. Stranger Things boduje jak u diváků, tak u kritiků. Není se čemu divit, seriál má brilantní příběh, ještě lepší obsazení, skvělou kameru a soundtrack, a právě o tom bude v tomhle článku řeč. Každá řada měla totiž svůj speciální soundtrack. Z obou jsem pro vás vybral ty nejlepší kousky. Jak už z předchozí věty vyplývá, jedná se o subjektivně zabarvený výběr. Pokud vám tedy nevadí, že výběr není podle nějakých celosvětových anket, nezbývá vám nic jiného, než nasadit si sluchátka či zapnout reproduktory a pustit se s chutí do toho.

Ze všeho nejdřív zde uvedeme originální soundtrack obou sérií, tedy první a druhé. Jak můžete sami vidět, soundtrack seriálu je opravdu bohatý. Spojená verze činí necelé čtyři a půl hodiny, což je opravdu spoustu času. Pokud hledáte hudbu do pozadí na dlouhou dobu a nevadí vám poslouchat filmové/seriálové soundtracky, je tohle přesně pro vás.

5. SHOULDN’T HAVE LIED

„Shouldn’t Have Lied“ je skladba, která je součástí soundtracku druhé řady. Slyšet ji můžeme ve finální epizodě, kde Jedenáctka, chcete-li Jane, jede s šerifem Hopper směrem k Hawkins Lab, kde se má střetnout se Shadow Monsterem. Sklabka krásně vyplňuje dojemnou a humornou scénu.

4. PHOTOS IN THE WOODS

Dalším skvělým kouskem je skladba „Photos in the Woods,“ která doslova patří Jonathanovi. Skladba patří k soundtracku z první řady a lze ji zařadit k těm děsivějším, jelikož mnohým stačí pouze tato skladba, aby měli husí kůži.

3. THE UPSIDE DOWN

Myslím, že netřeba představovat tuhle skladbu. „The Upside Down“ se vztahuje ke stejnojmennému druhému světu, do kterého je na začátku seriálu unesen Will Byers. Podobně jako „Photos in the Woods,“ tak i „The Upside Down“ nahání hrůzu. Tato skladba se řadí k soundtracku první řady.

2. KIDS

Velmi oblíbená skladba „Kids,“ která patří k soundtracku z první řady zazní, když se na scéně objeví parta mladých hrdinů. Tato skladba je často používána na nejrůznějších promo akcích. Byla také použita u krátkého videa, které informovalo o začátku natáčení třetí řady Stranger Things. Je velmi pravděpodobné, že tuto skladbu uslyšíme i v řadě nastávající.

1. STRANGER THINGS

A jako poslední tu máme snad tu nejznámější skladbu z celého soundtracku. Skladba „Stranger Things“ je použita v úvodních titulcích, chcete-li intru, celého seriálu. Seriál se touto skladbou doslova reprezentuje. Není náhoda, že právě tato skladba je první v celém soundtracku a byla vybrána jako znělka k intru. Skladba je totiž stylizovaná do 80. let, ve kterých se seriál odehrává a myslím, že nebudu lhát, když řeknu, že k seriálu sedne naprosto dokonale.

Líbí se vám soundtrack Stranger Things? Máte nějakou vlastní oblíbenou skladbu? Dejte nám vědět dolů do komentářů!