Rakouský detektivní seriál o případech z oddělení vražd vídeňské policie není třeba představovat. Poprvé se Komisař Rex objevil na obrazovkách v roce 1994 a od té doby se pravidelně reprízuje také u nás. V seriálu se vystřídalo několik partnerů slavného psího „vyšetřovatele“, toho prvního si zahrál rakouský herec Tobias Morreti. Čemu se dnes věnuje?

Tobias Moretti se narodil 11. července 1959 v rakouském Gries am Brenner. Jeho matka byla Italka a právě po ní převzal příjmení Moretti, jeho rodné jméno bylo Tobias Bloéb. Má tři bratry, jeden z nich se rovněž živí herectvím. Vystudoval vysokou školu hudební ve Vídni a ovládá hru na klavír, klarinet, kytaru, akordeon a mnoho dalších hudebních nástrojů. Než se vydal na hereckou dráhu, živil se jako řidič kamionu.

Před kamerou se poprvé objevil v roce 1987, ale velkou roli získal až v roce 1994 v seriálu Komisař Rex. Včetně pilotního filmu k seriálu se objevil celkově ve 45 epizodách. Tato role mu přinesla 5 ocenění a velkou popularitu, pomohla mu také k dobrému hereckému startu. Ze seriálu odešel v roce 1997 a nahradil jej Gedeon Burkhard. Herec se tehdy chtěl věnovat své rodině a koníčkům. Žije na staré farmě u Innsbrucku se svou ženou Julií (na snímku níže) a dcerami Antonií, Rosou Cäcilií a synem Lenzem Valentinem.

Embed from Getty Images

Po Rexovi se objevil například ve filmech Věčná píseň (1997), Stíny (1999), Mumie smrti (2000), Julius Caesar (2002), Muž bez paměti (2006), Ostrov pokladů (2007) nebo Violetta (2011). V poslední době jej diváci mohli vidět například ve filmech Gangy Berlína (2016), Peklo – Inferno (2017), A Hidden Life (2019), Deutschstunde (2019) a Gipsy Queen (2019) nebo v seriálu Zaprodaní bance (2018).

V loňském roce se objevil v česko-německém historickém filmu Louis van Beethoven, kde ztvárnil nezapomenutelného hudebního skladatele. Věnuje se také divadlu. Ve volném čase si vychutnává jízdu na koni, horolezectví, lyžování, jízdu na motorce a bojová umění. Na to, že letos v létě oslaví dvaašedesát, rozhodně nevypadá.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz