Existuje jen velmi málo těch, kteří by nikdy neslyšeli jméno Draco Malfoy. Tento slizký a zákeřný patolízal byl trnem v oku Harrymu, Hermioně a Ronovi po několik let. Čím víc lidé neměli Draca Malfoye rádi, tím více se jen potvrzovalo, že jeho představitel, Tom Felton, je opravdu věrohodným hercem. Herec právě slaví 33. narozeniny. Jak se od role Draca ve fantasy sérii o kouzelníku Harry Potterovi změnil a co dnes dělá?

Tom Felton se narodil 22. září 1987 v Londýně. K herectví se dostal již jako malý, a to prostřednictvím několika televizních reklam. Před kamerou se poprvé objevil v osmi letech v akčním krimi seriálu Štěnice (1995).

O dva roky později herce čekala první filmová role ve filmu Petera Hewitta Pidilidi (1997). Následovalo romantické drama Andyho Tennanta Anna a král (1999) a nedlouho poté již kultovní role Draca Malfoye v prvním díle dlouholeté ságy o mladém kouzelníkovi zvaném Harry Potter.

Draco Malfoy je nedílnou součástí světa Harryho Pottera a právě pro svůj slizký vzhled, povrchnost a zákeřnost, se vryl do srdcí diváků, jako jeden z nejméně přívětivých charakterů této série. Podobně jako např. Joffrey Baratheon v seriálu Hra o trůny (2011).

Tom Felton je přitom neuvěřitelně sympatický a všestranný herec. Má pronikavý hlas, který využíval již v dětství. V pouhých sedmi letech působil ve sboru. Byl členem školního sboru a během tohoto členství dostal také nabídku, aby se přidal ke kostelnímu sboru.

Jeho velkým koníčkem je rybolov, o kterém prohlásil, že by jej mohl dělat neustále, dokonce i jako svou životní profesi. Lásku k tomuto hobby na něj údajně přenesl jeden z bratrů. Tom má totiž celkem tři starší bratry, kteří se jmenují Ashley, Jonathan a Chris.

Mimo roli Draca Malfoye v sérii o Harry Potterovi musíme zmínit také roli Dodge Landona z filmu Zrození Planety opic (2011) a také Rufuse Lancastera z historického dramatu Spojené království (2016). Objevil se také v několika epizodách seriálu Flash (2014).

V posledních letech jsme jej mohli vidět např. v nepříliš známém sci-fi seriálu Origin (2018). Co se filmu týče, naposled se objevil v dramatu Ophelia (2018). V budoucnu se na něj však můžeme těšit také ve filmu Braking for Whales (2019), kde ztvární jednu z hlavních rolí.

View this post on Instagram

🎥 @brakingforwhales #movienight

A post shared by Tom Felton (@t22felton) on

Tom Felton je velmi aktivní na sociálních sítích, zvláště pak na instagramovém profilu, kam často přidává fotky a videa ze svého života. Jeho celé jméno zní Thomas Andrew Felton.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz