Tomáš Lipský je mladý talentovaný filmař, který pochází z rodiny Lipských, jenž výrazně zasáhla do tuzemské kinematografie. Jistě si vzpomenete na jeho dětské role v pohádce Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko a v sérii Kameňák od Zdeňka Trošky. S profesionálním herectvím však dále nepokračoval. Co dnes tento mladík dělá?

Tomáš Lipský se narodil 16. dubna 1990 v Praze. Hercem se jako dítě nestal náhodou, pochází z rodiny úzce spjaté s filmem. Jeho otec Dalibor Lipský se od 80. let živí jako filmový a seriálový střihač. Jeho dědečkem není nikdo jiný, než slavný režisér Oldřich Lipský (Adéla ještě nevečeřela, „Marečku, podejte mi pero!“, Tři veteráni a mnoho dalších).

A nesmíme zapomenout ani na jeho prastrýce, kterým byl vynikající herec Lubomír Lipský (Šest medvědů s cibulkou, Čtyři vraždy stačí drahoušku, Bobule,…).

Výborně rozjetá herecká kariéra však u Tomáše Lipského prozatím nepokračuje. Kromě čtyř dílů Kameňáku a pohádky Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko se před kamerou objevil pouze ve třech studentských filmech.

Od doby, kdy ztvárnil v Kameňáku drzého Pepíčka Nováka však uplynula již velká řádka let, dnes je z něj urostlý mladý muž, který si díky své vizáži přivydělává modelingem. Před lety dokonce fotil pro světoznámé značky. Modeling ale není jeho hlavní profesní cestou.

ph by Liliana Phạm | Yashica | 6×6 | fomapan <3

Posted by Tomáš Lipský on Thursday, September 2, 2010

Od roku 2013 studoval obor kamera na FAMU, který letos úspěšně zakončil získáním titulu Mga. Nyní se tedy převážně pohybuje na opačné straně objektivu. V rámci studií natočil, zrežíroval a napsal scénář k několika filmům. FAMU dokončil letos, proto o něm zcela určitě ještě uslyšíme.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz