Moderátor a účastník reality show Survivor Česko & Slovensko Tomáš Zástěra (42) čelí trestnímu stíhání. Když se vracel po svém odstoupení ze Survivoru kvůli zdravotním komplikacím domů přes Frankfurt, došlo k situaci, se kterou rozhodně nepočítal a velmi jej nejen překvapila ale i zaskočila.

„Já jsem se vracel zpátky letadlem a normálně tam byl klasickej přestup z Dominikánský republiky ve Frankfurtu na letadlo do Prahy. A teďka tam jdeš tou další kontrolou mezi těma letama a najednou ten můj batoh prostě vyjede v takový tý druhý linii, kde je nějakej problém. Tak jsem prostě říkal oukej, asi tam nějakou větší dezinfekci nebo já nevím přesně proč,“ uvedl jako host v podcastu Jakuba Kotka.

„Tak ten týpek říká – jo jo jo, nebojte se. Nějakej problém? A kouká na ten komp a říká vy tam máte nůž. Ne, nemám nůž. Ale jo, máte tam nůž v tom batohu prostě. Ne, žádný nůž tam nemám. Máte v peněžence nůž. Říkám v peněžence nůž? Tak to vyndal a já jsem skutečně před dvěma lety dostal od kámoše takovou tu kartu velikosti platební karty, která když se takhle jakoby ty boky zloměj, vznikne z toho nůž, takovej jakoby survival knife,“ pokračoval ve vyprávění zážitku, o který rozhodně nikdo nestojí. Na ostrov letěl přes Paříž a tam žádný problém nebyl. Bohužel nestačilo to, že moderátor řekl, ať to tedy vyhodí a pustí ho dál, protože povolená čepel je do 6 cm a Tomášův „nůž“ měl čepel 6,2 cm a protože se jedná o trestný čin, zavolal na něj policii. 

„Tak jsem trochu ztuhl, pořad jsem nevěděl, jestli si ze mě dělá srandu, on byl takovej jako německy nekompromisní a říkal jsem si, asi sarkasmus, třeba ironie, nevím, trochu mě chce vyškolit. No, přišli dva týpci se samopalama, v kuklách a s těma vestama neprůstřelnejma a odvedli mě do cely předběžného zadržení.“ Vzali mu pas, nechali jej samotného a za chvíli přišel muž, dal mu podepsat dokument, který byl v němčině a jemuž nerozuměl, ale „týpek“, jak o něm Zástěra mluvil, mu řekl, ať nad tím nebádá a prostě podepíše.

Samozřejmě měl strach, zda stihne svůj let do Prahy. Nakonec jej pustili a letadlo stihl. Každý týden teď musí volat svému německému právníkovi, jak se situace vyvíjí a jestli je pořád trestně stíhán. Údajně se to na německých letištích děje často a to, co se stalo jemu, není nic neobvyklého.

Survivor Česko & Slovensko můžete sledovat již bez Tomáše každé úterý a pátek na Nově.

Zdroj: Podcast Jakub Kotek

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA