Kdyby byl Heath Ledger stále naživu, oslavil by včera (4.4.) tento mladý a talentovaný herec a režisér krásných 38 let. Jeho známí jej popisují jako neuvěřitelně talentovaného umělce, který se narodil s kamerou v ruce a jehož snem bylo stát se světově známým režisérem a velkou hvězdou, jeho herecká kariéra mu k tomuto snu měla pouze dopomoci. Od filmu „Deset důvodů, proč tě nenávidím“ přes „Příběh rytíře“ až po nepřekonatelného Jokera v „Temném rytíři“ (který vyšel až po jeho smrti) sklízel tento mladý talent obrovské úspěchy a měl velmi dobře našlápnuto k hvězdné kariéře. Navzdory svému skvělému smyslu pro humor a talentu na komediální role, chtěl Heath hrát především vážná témata a postupně se dostat ke své vysněné práci režiséra.

Všechny sny a plány se ale rozpadly jednoho lednového večera roku 2008, kdy byl Heath nalezen ve svém New Yorském bytě mrtvý. Podle vyšetřování se nejednalo o sebevraždu, nýbrž o užití špatně zkombinovaných léků na spaní a antidepresiv, které ve spojení s dlouhodobou fyzickou zátěží vyvolaly zástavu srdce. Půl roku po jeho smrti vyšlo v kinech jeho poslední a zároveň asi největší dílo – Joker (Temný rytíř), za kterého posmrtně získal jak zlatý Globus, tak Oskara.

Jak už bylo řečeno, Heath téměř za každé situace držel v rukách kameru a snažil se dokumentovat celý svůj život, o kterém jednou plánoval natočil celovečerní film. Jeho sen se plní 9 let po jeho smrti, kdy se daly hlavy dohromady, vytvořily právě onen film z jeho natočených záběru a který má lidem přiblížit, jaký Heath skutečně byl.
Premiéru bude mít 23. dubna na filmovém festivalu Tribeca a 17. května jej oficiálně do světa vypustí televizní stanice Spike.

Článek pro vás připravila Narry.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz