Před 24 lety vešel do kin kultovní film Dannyho Boylea, který byl natočen podle stejnojmenné knihy Irwina Welshe. Film Trainspotting se točí kolem partičky drogově závislých mladíků žijících v Edinburghu a mapuje to, jak drogy mění nejen jejich vztahy s okolím, ale i je samotné. Jak se změnili představitelé hlavních postav po necelém čtvrtstoletí?

Renton – Ewan McGregor (49)

Kultovní scéna Rentonova předávkování, kdy se jeho tělo za Lou Reedova Perfect Day noří do podlahy a následně je odvezen přímo do nemocnice, velmi dobře popisuje, jaký Renton (alespoň v prvním díle Trainspottingu) byl. Ke konci ale ze situace vychází nejlépe z celé partičky. Jeho představitel, Ewan McGregor, je z filmového hlediska ze všech zmíněných herců asi nejproduktivnější. Zahrál si v posledních letech třeba ve filmech Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn), Doktor Spánek od Stephena Kinga, Star Wars: Vzestup Skywalkera a Kryštůfek Robin.

View this post on Instagram

😼😼 #ewanmcgregor

A post shared by chiara (@chiarppuccino) on

Begbie – Robert Carlyle (59)

Představitel násilnického a výbušného Begbieho se v poslední době objevil kupříkladu v seriálu Cobra, pohádkovém Bylo, nebylo nebo sci-fi Válka světů. V retro hudebním filmu Yesterday (opět pod taktovkou Dannyho Boylea) také ztvárňuje Johna Lennona. Aktuálně účinkuje v novém dramatickém seriálu Cobra, kde má hlavní roli po boku Victorie Hamilton. Od roku 1997 je ženatý s vizážistkou Anastasia Shirley, mají tři děti.

Diane – Kelly Macdonald (44)

Kelly Macdonald se v prvním díle Trainspottingu blýskla jako čtrnáctiletá školačka, která v klubu okouzlila Rentona (Ewan McGregor). Ačkoliv v době natáčení Trainspottingu jí bylo dvacet, dnes bychom jí napočítali už 44 let. V posledních letech si zahrála například v seriálu The Victim a filmech Dítě v pravý čas a Sbohem Kryštůfku Robine. Objevila se také v jedné epizodě seriálu Černé zrcadlo.

Sick Boy – Jonny Lee Miller (47)

Sick Boyovi nebylo v Trainspottingu nic svaté, a tak se věnoval třeba prodeji drog, pasáctví i krádežím. V důsledku jeho drogové závislosti mu zemřelo dítě. Dnes je Jonnymu už 47 let a zahrál si hlavní postavu v seriálu Jak prosté.

View this post on Instagram

Literally. #hacktheplanet

A post shared by jonny lee miller (@jonnylmiller) on

Spud – Ewen Bremner (48)

Představiteli citlivého, ale ne zrovna zodpovědného Spuda, Ewenu Bremnerovi už pomalu táhne na 50. V poslední době si kupříkladu střihl roli ve filmu Wonder Woman od DC Comics nebo ve First Cow a Renegáti.

Všichni zmínění herci se dokonce také objevili v pokračování Trainspottingu, neboli v T2 Trainspotting. Uvidíte v něm, jak se některé postavy změnily, ale jiné zůstaly vesměs stejné jako dříve i přes to, že už nežijí v divokých devadesátkách.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz