Příští rok v létě se dočkáme pátého pokračování Transformers. Tato série je obrovsky úspěšná, ať už si o jejích kvalitách myslíte cokoli. Peníze hrají nejdůležitější roli a těch se sype pořád dost. Není tedy divu, že i pátý díl si vzal do svých režijních rukou opět Michael Bay.

Poslední dva díly této robotí ságy totiž vydělaly pokaždé více než miliardu dolarů a tím se ze značky Transformers stala jedna z nejúspěšnějších filmových značek vůbec. Dosavadní čtyři filmy pak vydělaly v globále bezmála 4 mld. dolarů. A na to slyší snad každý. Není divu, že i popáté se jali hlavouni ze studia Paramount přemlouvat Michaela Baye, aby jim i pátý díl natočil zrovna on.

traf1Myslete si o Bayovi co chcete, ale sám za sebe říkám, že ho mám – coby režiséra – velmi rád. Jeho filmy sice ve většině žánrů pracují s docela předvídatelným dějem, ale pokaždé mě Bay překvapí svým dokonalým vizuálem. To co v jeho filmech vidíte na plátně, je vždy ta nejlepší kvalita, která je v dané době možná. Dokázal to už několikrát.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz