Máte rádi mysteriózní seriály, kde postupně odhalujete, o co v nich jde a jak se to vlastně s hlavními hrdiny má? Patří The Wicker Man mezi vaše oblíbené filmy? Pokud jste v obou případech odpověděli ano, určitě vás nesmí minout nový seriál od stanice HBO Třetí den!

Za touto mysteriózní minisérií od HBO stojí tvůrci Felix Barret a Dennis Kelly, ve Spojených státech měla premiéru 14. září 2020. Zahráli si zde kupříkladu Jude Law, Katherine Waterson, Paddy Considine, Naomie Harris a Emily Watson.

FOTO: HBO

Děj tvoří dva časově oddělené příběhy muže a ženy, kteří dorazí na tajuplný ostrov poblíž anglického pobřeží. Prazvláštní atmosféru podtrhuje fakt, že na tento ostrov vede násep v moři, ten se však v určitém časovém horizontu zaplaví, a nikdo se tedy v tuto dobu nedostane na ostrov ani z ostrova. Neméně tajemně jsou pojmenované i jednotlivé části této minisérie: Pátek – otec, Sobota – syn, Neděle – duch, Pondělí – matka, Úterý – dcera, Poslední den – temnota.

V prvních třech dílech nás čeká příběh Sama, oplakávajícího zmizení a smrt svého syna. V lese ale narazí na dívku páchající přímo před jeho očima sebevraždu. Rozhodne se ji zachránit a odvézt k ní domů, a tak se dostává na již zmíněný ostrov. Na ostrově ale nechytá signál a někdo z obyvatelů mu zablokuje auto v uličce, násep se však má každou chvílí zaplavit.

Sam zde tedy nedobrovolně zůstává a zažije zde to, o čem se mu nezdálo ani v těch nejhorších nočních můrách. Zjistí také, že to není poprvé, kdy se dostal s ostrovní komunitou lidí do křížku, a že je na místě, kde měl vždycky být.

V dalších třech dílech sledujeme ženu se dvěma dcerami přijíždějící v jiném časovém období právě na tento ostrov – ale tentokrát plánovaně, chce zde totiž strávit dovolenou. Už od začátku ale zjišťuje, že její plány jí úplně tak nevyjdou a že jezdit na tento ostrov byla možná osudová chyba. S výše zmíněným Samem ji něco pojí. A co? To se dozvíte, když se na tento seriál podíváte – zaručeně vás vtáhne do děje!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.