Dobrodružný film Třetí skoba pro Kocoura od režiséra Radima Cvrčka z roku 1983 je zábavou pro všechny věkové skupiny. Mladý horolezec Ivan Kočička pátrá na vlastní pěst po souvislostech vykradeného zámku s mrtvolou, kterou objevil dříve v jeskyni a ze které se nakonec vyklubal jen spící archivář. Něco mu na tom však nehraje. Horolezce si před 37 lety zahrál Kamil Koula, čemu se dnes tento umělec věnuje?

Kamil Koula se narodil 9. března 1967 ve městě Napajedla na Zlínsku. Své první zkušenosti před kamerou získal ve svých šestnácti letech ve snímku Třetí skoba pro kocoura, který natáčel ještě jako student gymnázia. Poté vystudoval činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a pod vedením profesora Jaroslava Dufka mezi jeho spolužáky patřili například Miroslav Etzler nebo Gustav Řezníček.

Po studiích působil v několika divadelních angažmá v Olomouci, Opavě, v pražském Divadle Labyrint a Kladně. Kromě divadelní práce se do roku 1993 věnoval i filmu, objevil se ve snímcích Poklad rytíře Miloty (1989), Noční mora (1993) a Noc rozhodnutí (1993). Od té doby se začal věnovat pouze divadlu.

Na natáčení svého prvního filmu Třetí skoba pro kocoura, které probíhalo v nádherném prostředí jihomoravské Pálavy, má údajně ty nejlepší vzpomínky. Seznámil se s řadou známých herců, například s Ladislavem Mrkvičkou, Lubomírem Kostelkou, Jaroslavem Moučkou, Jaroslavem Satoranským, mladinkou Michaelou Kuklovou a dalšími.

Od roku 1999 působí ve své vlastní umělecké agentuře pro produkci svých uměleckých pořadů a divadelních představení. Stal se z něj režisér a uvedl několik recitačních pořadů s doprovodem živé hudby, například Blues v modrý a bílý (z poezie Václava Hraběte), Správně vidíme jen srdcem (podle Malého prince od Exupéryho), Popelka nazaretská (Václav Renč) a další. Také produkuje pohádky pro děti, uvedl klasiky jako O pejskovi a kočičce či O Smolíčkovi.

Pravidelně pořádá Letní hereckou školu, týdenní workshop pro amatérské herce a zájemce o divadlo. Nedávno si po dlouhé době zahrál opět v televizi, když se objevil v epizodních rolích v seriálech Detektivní příběh a Ordinace v růžové zahradě. V současné době je hercem na volné noze a věnuje se převážně aktivitám pod jeho uměleckou agenturou.

Posted by Jiří Beneš on Friday, March 10, 2017

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR