Upíří deníky oslavily svou v pořadí již 100. epizodu, jejíž děj se soustředil především na Katherine a její umírání. Přineslo to nejen mnoho vzpomínání na dřívější série, ale také staré, dobré známé tváře, neboť právě Katherine byla vždy ve středu událostí a díky ní to vše začalo. Rozloučení s Katherine skončilo napínavě, a tak producentka seriálu, Julie Plec, odpověděla na nejpalčivější otázky, které díl přinesl.

Asi lze předpokládat, že Katherine provede nějaké šílené skopičiny.

Katherine je opravdu mrcha, takže musí dostát své pověsti. (Smích) Jak víme, Katherine si myslí na Stefana. Takže zatímco Damon a Elena oba přiznali, že jsou připraveni bojovat za svůj vztah, Elena najednou nevlastní své tělo. Katherine tu šéfuje a bude se snažit přijít na způsob, jak Damona nadobro dostat ze svého života. A dominový efekt všech jejích kroků je strašlivý, tragický a zvráceně záhadný. Vážně začne lidem ničit životy.

Kdo bude mít největší podezření ohledně toho, co se děje s Elenou?

Všichni budou mít postupně chvilku podezření. Otázkou je, jak dlouho bude trvat, než na to někdo přijde? A až na to přijdou, kolik škody bude už v tu chvíli napácháno?

A Damon, který byl ještě před kratičkou chvilkou Eleniným přítelem, jak on bude reagovat?

Je připravený udělat cokoli, aby získal Elenu zpátky, a zpočátku nerozumí, proč mu neodpovídá na telefony. (Smích) Takže příští epizoda se odvíjí od toho. Ale Damon se velmi tvrdě snaží prokázat svou věčnou lásku k Eleně stejně tak, jako se Elena alias Katherine snaží dostat z Damonova života pryč.

Caroline a Klaus konečně projevili své city − přišlo to ale s tou podmínkou, že už se Klaus už nikdy nevrátí. Vážně je mezi nimi po všem? Vážně může Caroline tohle jen tak hodit za hlavu?

Myslím, že oba to mohou už hodit za hlavu, protože oba mají své životy a svoje povinnosti, se kterými se musí potýkat. Mezi Caroline a Klausem jde o to, že k němu vždy byla přitahována a tahle přitažlivost ji děsila. A přesto si tohle přála. Chovala se podle svých základních impulsů a snažila se to ze sebe dostat. Pro Klause, jak víme, to je něco, co si vždy přál. Ale má své povinnosti. Má svůj život a musí se vrátit do New Orleans, kde má dítě na cestě a to všechno.

A Tyler je zpátky. Pohne to s Caroline?

Tylerův bezpečný návrat by měl být pro všechny šťastným, ale pro Caroline je to nejhorší načasování. Bude se muset vypořádat s důsledky svých rozhodnutí, které učinila, když dala najevo své city ke Klausovi.

V epizodě se objevili Původní. Uvidíme tuhle řadu mezi seriály více crossoverů?

Neplánujeme nijak přesně podle rozvrhu. Pokud se objeví něco, co se týká příběhu a působí to přirozeně, aby si to postavy užily a nebyly tam jen dopočtu, pak jsme tomu otevřeni. Ale tohle byla na nějakou dobu velká událost.

A co čeká Bonnie?

Začne se zajímat o úmysly Poutníků. Také se seznámíme s několika novými čarodějkami, které o ni projeví velký zájem, přestože už nepraktikuje magii. Jak se budeme blížit ke konci řady, stane se celkem důležitou postavou, nejen kvůli plánu na záchranu sebe a svých přátel před nebezpečím, ale také − přehnaně a přesto celkem přesně − záchranu světa a zkrátka všech.

A bonusový spoiler nakonec: Během páté řady se objeví postava Lukea, pohledného gaye a studenta Whitmoru, který se rychle spřátelí s Caroline. Luke má sestru, také studentku, vůči které je velmi ochranitelský.

Zdroj: TVLine
[fbcomments]

-reklama-