Celosvětově populární korejský seriál Hra na oliheň neboli Squid Game končil scénou, která nám přislibovala pokračování. Nyní však režisér Hwang Dong-hyuk natočení druhé série skutečně potvrdil.

Poslední díl Squid Game končil tím, že hlavní hrdina tohoto seriálu Seong Gi-hun nenastoupil do letadla, které ho mělo dopravit za jeho dcerou. Dalo by se očekávat, že v druhé sérii se bude Squid Game účastnit znovu, ale tentokrát možná v roli růžového vojáka. Nezdá se totiž, že by ho nějak zvlášť lákalo – vzhledem k tomu, že si nechal obarvit vlasy načerveno – zkusit si hru znovu jako soutěžící v modrozelené teplákové soupravě.

Režisér Hwang Dong-hyuk, FOTO: Noh Juhan | Distr. Netflix

Na akci v Los Angeles oslavující úspěch Squid Game se kromě herců objevil i sám režisér. Na otázku, zda se chystá natočit druhou sérii, uvedl:

„Na druhou sérii bylo tolik požadavků a nátlaku, takže mám téměř pocit, jako bych neměl jinou možnost (než druhou sérii natočit). Ale řeknu, že druhá série rozhodně bude. Momentálně ji mám v hlavě a vše je zatím v procesu plánování. Ale myslím si, že je zatím moc brzo na to, abych řekl, kdy a o čem druhá série bude. Ale slibuji toto – Gi-hun se vrátí zpět a udělá něco pro svět.“

Vzhledem k tomu, že Hwang Dong-hyuk psal předlohu ke Squid Game již od roku 2008, měl spoustu času, aby si promyslel další děj, který by mohl následovat po první sérii.

Na druhou stranu však také řekl:

„Nemám žádné pořádně promyšlené plány pro Squid Game 2. Už i jen na to myslet je dost unavující. Ale pokud bych měl druhou sérii natočit, rozhodně bych ji nedělal sám. Zvážil bych zavedení writers‘ roomu (systém kolektivní práce skupiny scenáristů pod vedením showrunnera) a chtěl bych najmout několik zkušených režisérů.“

Co se samotného děje a postav ve druhé sérii týče, mezi těmi, kdo by se možná mohl vrátit, by mohl třeba být muž, který nabíral v metru nové hráče a vojáky (Gong Yoo – korejský herec, kterého většina diváků bude znát z akčního hororu Vlak do Pusanu). Dále se děj určitě bude točit kolem dalších dobrodružství Seonga Gi-huna.

Zdroj: digitalspy.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.