Autor komiksové předlohy, scenárista a producent The Walking Dead (Živí mrtví), Robert Kirkman, prozradil, jaká je jeho nejoblíbenější seriálová epizoda a proč si myslí, že u fanoušků oblíbená postava Carol Peletier je lépe vyobrazena v seriálu nežli v komiksu.

Přesto, že komiksová předloha došla v loňském roce nečekaně svému konci (skončila 193. komiksovým číslem), úspěch značky The Walking Dead doposud nepohasl. Tvůrci seriálu naopak míří vysoko, a to nehledě na fakt, že jim pomalu dochází předloha, ze které léta čerpali inspiraci a která utvářela hlavní rovinu příběhu.

V současné době se můžeme těšit na závěr 10. řady a také na 11. sérii. Dále nás čeká zbrusu nový seriál The Walking Dead: World Beyond, pokračování sesterského seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) a filmová trilogie v čele s postavou Ricka Grimese. Tato úspěšná značka se tedy rozhodně k odpočinku nechystá.

Autor stejnojmenné komiksové předlohy měl možnost napsat i několik epizod k seriálové adaptaci. Nesmíme opomenout ani jeho zapojení do sesterského seriálu, který sám produkuje a jak nedávno potvrdil, podílet se bude také na připravovaných filmech.

Během rozhovoru na virtuálním Comic-Conu byla Kirkmanovi položena otázka, jaká je jeho nejoblíbenější epizoda seriálu. Autor se nezdráhal odpovědět a prozradil, že má nejraději 12. epizodu 3. série s názvem „Očista“ (v originále „Clear“).

„Má nejoblíbenější epizoda je pravděpodobně Očista. Vrátí se v ní totiž Lennie James coby Morgan. Výbornou práci zde také odvedl Scott Gimple s charakterem Michonne, který se zde posunul zase o kus dál. Dočkáme se také skvělých scén s Carlem a Rickem. Celkově je to velmi dobrá epizoda.“

Když v loňském roce nenadále skončila dlouholetá komiksová série, mnoho fanoušků dostalo strach, že brzký konec čeká i seriálové zpracování. Autor komiksové předlohy však diváky uklidnil a podotkl, že seriál nebyl důvodem ukončení komiksu a že v současné době jde o dva na sobě nezávislé produkty.

A jak to zatím vypadá, značka The Walking Dead se pouze rozrůstá. Plánované filmy pod taktovkou Roberta Kirkmana nebo třetí seriál ze světa živých mrtvých The Walking Dead: World Beyond, který má premiéru již 4. 10. 2020.

Zdá se, že s vývojem seriálu je spokojený i Robert Kirkman, který nedávno prozradil, že u fanoušků oblíbená Carol Peletier má lepší dějovou linku v seriálovém zpracování než v komiksové verzi.

Není žádným tajemstvím, že seriál si z komiksu bere jen to nejdůležitější a v některém ohledu se jím pouze inspiruje a volí spíše vlastní cestu. Takovýmto příkladem je právě postava Carol, kterou v seriálu ztvárňuje talentovaná Melissa McBride, a která v komiksové předloze zemřela relativně brzy.

Mnoho fanoušků značky The Walking Dead si dokonce dovoluje tvrdit, že seriál udělal spoustu věcí lépe než komiks. Opět bychom mohli zmínit postavu Carol. Ta je totiž v komiksu podobně jako v seriálu pokorná ženuška z domácnosti, pro kterou je nový svět až příliš drsný. V komiksu se labilní Carol rozhodne dobrovolně ukončit svůj život, a to ne zcela běžným způsobem. Rozhodne se jít vstříc spoutanému chodci, který ji pokouše.

Seriálová Carol na tom byla zpočátku velmi podobně. Postupem času se však její charakter začal daleko více prohlubovat a stával se stále silnějším. V současné době je Carol jedna z nejsilnějších ženských postav v celém seriálu a dost možná i v celém světě živých mrtvých.

FOTO: AMC

Během virtuálního Comic-Conu Robert Kirkman prozradil, že je podle něj seriálová Carol daleko lepší než ta komiksová. Dále přiznal, že si s postavou Carol v komiksu nedal příliš mnoho práce, a proto byl velmi mile překvapen, jak si s touto postavou poradili scénáristé seriálového zpracování.

„Postava Carol byla jedna z těch, ve kterých jsem do budoucna neviděl žádný potenciál. A nyní o tolik let později v seriálu předvádí úžasné, šílené, no prostě skvělé věci. Je to příjemné zpestření jedné komiksové postavy, které jsem já osobně nevěnoval tolik prostoru. Myslím, že je to opravdu skvělé. Připomíná mi to, že v každé postavě je daleko víc potenciálu, než se na první pohled může zdát,“ řekl autor komiksové předlohy.

Carol je jedna z posledních postav, která je tu s námi již od první řady. Původně tvůrci seriálu zamýšleli její charakter zabít někdy ve třetí řadě, to si ale nakonec rozmysleli a nechali ji žít, což jim přineslo ovoce. Carol nezničila její minulost a nedohnala ji k šílenství, jako tomu bylo v komiksu. Tvůrci se rozhodli využít Carolinu bolest v její prospěch a udělat z ní jednu z nezkušenějších a nejsilnějších přeživší apokalypsy.

Tohle vše však neznamená, že je komiksová Carol špatnou postavou. Robert Kirkman sám uvedl, že chtěl prostřednictvím Carol sdělit specifický příběh. Základ obou postav je stejný, liší se pouze v tom, jak se přenesly přes všechnu tu bolest, kterou si musela každá z nich protrpět.

A jaká je vaše oblíbená epizoda seriálu The Walking Dead (Živí mrtví)? Co říkáte na postavu Carol? Jste s tou seriálovou spokojení nebo by se vám raději zamlouval její komiksový osud? Napište nám váš názor dolů do komentářů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz