Katherine Langford, hvězda seriálu 13 Reasons Why, byla součástí hereckého obsazení posledních Avengers. Natočila několik scén avšak v Avengers: Endgame ji diváci nakonec neviděli. Režiséři Joe a Anthony Russo nyní vysvětlili, koho měla Katherine hrát a proč byla nakonec vystřižena. 

Třiadvacetiletá herečka měla ztvárnit dospělou verzi dcery Tonyho Starka Morgan, kterou v dětském podání zahrála Lexi Rabe. Poté, co Tony získal Kameny nekonečna a připojil je ke své vlastní rukavici, aby lusknutím vymazal Thanose a jeho armádu, měl být původně Iron Man přenesen do „reality snů“, kde by se setkal s budoucí verzí malé holčičky, kterou hrdinským lusknutím vlastně jako malou opustil.

„Byla tu představa, že bychom to nakonec udělali tak, aby šel Tony do jakési snové reality, ve které byl kdysi i Thanos,“ vysvětlil Joe Russo. „Pamatujete, kde Thanos viděl po lusknutí v Infinity War svou dceru Gamoru?“ Dodal Anthony. „V naší první představě se mělo jednat o budoucí verzi Starkovy dcery,“ řekl Joe.

Tato vystřižená Starkova scéna byla režiséry myšlena tak, aby navodila podobné pocity, které měl Thanos po jeho prvním lusknutí, kdy se ocitl tváří v tvář mladší verzi své dcery Gamory, kterou zavraždil, aby získal Kámen duše. V podání Thanose se jednalo o okamžik plný bolesti, ale v Endgame mělo setkání s dospělou Morgan dát Tonymu pocit smíření.

„Záměrem bylo, aby mu jeho budoucí dcera… odpustila a věnovala věčný pokoj,“ řekl Joe. „Ale bylo to již příliš mnoho nápadů v dost komplikovaném filmu. Ukázali jsme to testovacímu publiku a bylo to pro ně opravdu matoucí,“ řekl Joe. „Uvědomili jsme si, že necítíme žádné emocionální spojení k dospělé verzi jeho dcery. Proto to kazilo ten emocionální zážitek z konce filmu.“

Pro Katherine Langford to zřejmě znamená, že její role v MCU bude pravděpodobně existovat pouze jako smazaná scéna. Možná se v budoucnu scéna objeví formou bonusů, avšak o dalším osudu dospělé Morgan Stark v podání Katherine můžeme nyní jen spekulovat.

-reklama-