Svět TWD se za poslední dvě série zásadně změnil. Přeživším svitla naděje, že i přes nepříznivý osud se jejich život může obrátit k lepšímu. První vlaštovkou byla Alexandrie. Místo, které se může stát jejich domovem. Svého snu se nevzdali ani po sérii tragédií. A nyní ví, že jsou i další přeživší, kteří nalezli nové domovy a s nimi nové příležitosti pro Ricka a jeho skupinu. Vítejte na Hilltopu.

Byl to právě Jesus, který Rickovi otevřel dveře, za nimiž se otevírá svět plný příležitostí. Hilltop je na první pohled ráj. Kolonie ukrytá za takřka neproniknutelnými zdmi. Avšak ukrývá falešný pocit bezpečí. Podívejte se s námi na pět faktů, které byste o Hilltopu měli vědět.

 

Na vrcholu kopce

Kolonie byla postavena okolo historické budovy zvané Barrington House. Tento dům zde stál daleko dříve, než se moderní svět stal pouhou vzpomínkou. V horní čísti domu je strategická kopule, jenž umožňuje hlídkám vidět na míle daleko. Hilltop není pouhý smyšlený název. Je to důmyslná obranná strategie.

Fakt: Barrington house je skutečné místo, kde se pořádají svatební obřady a hostiny.

 

Komunita, která nikdy nemusela bojovat

Stejně jako Alexandrie, je Hilltop relativně chráněn před vnějšími vlivy. Ovšem vysoké opevnění je dá se říct jedinou obranou, kterou mají. Bojeschopných lidí je jak šafránu a zbraní ještě míň. I přes početnou skupinu jsou takřka bezbranní.

 

Centrum řemesel a zemědělství

Hlavním atributem této kolonie je schopnost být samostatní. Mají vlastní kovárnu, kde si vyrábí bodné zbraně. A také mají dostatek jídla. Úspěšně pěstují plodiny, chovají dobytek. Nikdo z obyvatel nemusí mít strach, že půjde spát s prázdným žaludkem. Tím se eliminuje nebezpečí při výpravách za zásobami.

 

Gregory, z boží vůle král

Každá početnější komunita musí mít svého vůdce. Hilltop má bůh ví proč Gregoryho. Arogantní egocentrický sexista, který se očividně nemůže smířit s tím, že má svá nejlepší léta za sebou. Není jasné, jak se tak zbabělý muž dostal do vedoucí pozice, ale očividně mu tento post masíruje ego. Nic však není černobílé.

 

Nepřátelé

Světe, div se, ale i tento ráj na zemi má své problémy. A ne zrovna malé. Hilltop je pod nadvládou Negana a jeho Saviors. Hilltopané pracují jak mravenečci, jen aby uspokojili Neganovi potřeby. Brzy se ukáže, zda bylo Rickovo rozhodnutí o spolupráci správné, či se upsal ďáblu.

TWD-s6e11-fb

I v minulosti byla zdánlivě bezpečná místa, která nakonec lehla popelem. Udržet si Alexandrii a Hilltop nebude snadné a už vůbec ne beze ztrát. Větší svět znamená větší problémy. S problémy přichází Rick a jeho Dream Team.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz