Kde jsou ty časy, kdy televizní stanice, ať už veřejnoprávní nebo privátní, natáčely dlouho dopředu atraktivní silvestrovské programy, které pak mohly s úspěchem reprízovat mnoho dalších let. Se skutečně zarážející rutinou dnes namísto nich svým divákům servírují (kromě obvyklého celodenního televizního výprodeje), jen silvestrovské speciály osvědčených pořadů.

Atmosféru posledního večera roku tak budou v mnoha domácnostech spoluvytvářet Zázraky přírody, talkshow Všechnopárty a Sedm pádů Honzy Dědka či opičí show Tvoje tvář má známý hlas. Především ta nejmladší generace si ale naštěstí už dávno zvykla sestavovat svůj silvestrovský program podle vlastního uvážení a vkusu. Doslova vyřádit se může na internetu, kde předvádí svoje veselé či satirické kousky stále více známých či méně známých umělců.

Fenomén SOUBOJZ

K těm nejoblíbenějším patří raperské duo SOUBOJZ (alias Seven & Stewe). Inspirovalo se populárním americkým pořadem ERP (Epic Rap Battles of History), jenž si bere na paškál dvě známé dvojice, ať už ze světa politiky, showbyznysu či sportu. Ty se coby rapující celebrity utkávají v pomyslném souboji, charakterizujícím jejich osobnost. Sledovanost této show dosahuje na kanálu YouTube stovek milionů zhlédnutí.

K těm nejúspěšnějším v poslední době patří k dokonalosti dotažený souboj mezi Donaldem Trumpem a Joe Bidenem. Podobně jako jejich americké vzory, ani SOUBOJZ si nemusí stěžovat na nedostatek nápadů. Česká politická a společenská scéna jim jich nabízí nespočet. A není nejspíše nijak překvapivé, že k těm nejvíce vyhledávaným tématům patří ta politická. Tím spíše, že čeští politici se stali těmi největšími baviči a náš národ jejich chování přežívá jen díky mimořádnému smyslu pro humor.

Trautenberk a Okamura

SOUBOJZ na sebe upozornili koncem října 2018, kdy uvedli epizodu pod názvem Trautenberk a Okamura. K dnešnímu dni ji už zhlédly téměř dva miliony diváků. Dvě kontroverzní postavy se v ní střetnou, komu patří Česko, zda je Krakonošovo či Okamurovo. Když se Trautenberk ptá: „Co dělá samuraj v mým revíru? Ty jsi musel přiletět odněkud z vesmíru. Seber se ty levnej japončíčku a hned padej z mýho Večerníčku“, naštvaný Okamura mu vzkazuje: “Přestal jsi bejt aktuální v předminulým století, dám ti jednu takovou, až ti slezou kotlety.“ Místy ovšem humor tuhne na rtech, třeba když dojde řeč na Okamurovy výroky a skandály.

Soukup vs. Mareš

Letos v únoru SOUBOJZ zjišťovali, kdo je lepší moderátor, zda Jaromír Soukup nebo Leoš Mareš. Zatímco se Mareš majiteli a řediteli televize Barrandov vysmívá, že moderuje dvanáct pořadů, a že je všude, i když přepneme každou chvíli, Soukup ho odpálkuje, že jeho vysněná talkshow měla jen slabý dva díly. A dojde i na jejich partnerky. „Dej si na mě bacha, holky na Ferrari letí, ať tvá Katka není Monika Marešová třetí,“ rapuje Leoš, avšak Soukup mu coby boxer v ringu nadává: „Ani s tvojí károu nesbalíš mi moji Katku, dej si pozor, spratku.“

Neméně „hustý“ je největší souboj v dějinách české kinematografie mezi Zdeňkem Troškou a Zdeňkem Svěrákem. Diváci se v něm dozví, že „točit taškařice je pro Trošku herák a Slunce, seno je mrtvej Svěrák.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz