Božský hlas a krásná tvář, takové označení si zaslouží Whitney Houston. Její úspěšná kariéra a mladý život bohužel předčasně skončil již před devíti lety. Tragický osud postihl i její dceru, která zemřela za téměř stejných okolností jako její matka. 

Embed from Getty Images

Americká popová, R&B a gospelová zpěvačka, producentka, herečka, bývalá modelka a příležitostná textařka Whitney Elizabeth Houston se narodila 9. srpna 1963. V roce 1985 odstartovala svoji pěveckou kariéru, když debutovala albem Whitney Houston a ve stejném roce získala Grammy za objev roku. Stala se legendou a uznávanou zpěvačkou, která ovlivnila spoustu svých následovnic.

Jako herečka začala v roce 1992 romantickým snímkem Osobní strážce po boku Kevina Costnera. Poté se objevila ještě v několika dalších filmech, ale na úspěch své herecké prvotiny již nenavázala.

Patří mezi nejprodávanější a nejúspěšnější světové zpěvačky a v roce 2009 ji dokonce Guinnessova kniha rekordů uvedla jako nejoceňovanější umělkyni všech dob. Za svůj život získala neuvěřitelné množství ocenění a to celkem 415 cen. S více než 170 miliony nahrávek byla zařazena ke světově nejlépe prodávaným umělcům. 

Jejím manželem byl v letech 1992 až 2007 americký zpěvák a tanečník Bobby Brown (52). O rozvod požádala v roce 2006 sama Houston, protože manželství ji dohnalo až k alkoholu a drogám. V roce 2009 veřejně přiznala svoji drogovou závislost a zároveň vydala své poslední album s názvem I Look to You. O dva roky později nastoupila na bohužel neúspěšnou léčbu závislosti na kokainu.

Embed from Getty Images

V sobotu 11. února 2012 byla nalezena bezvládná ve vaně v hotelu Beverly Hilton v Beverly Hills. Ač se ji snažili záchranáři 20 minut oživit, v 17:55 místního času (našeho času 0:55) byla prohlášena za mrtvou. Zemřela ve věku 48 let nešťastnou náhodou utonutím. K její smrti přispěla srdeční choroba a k tomu užívání kokainu. Po její smrti zdědila její dcera Kristina majetek v hodnotě 115 milionů dolarů. Ta bohužel také tragicky zemřela ve věku 22 let a to v roce 2015. Historie se opakovala a i ona byla pod vlivem omamných látek a alkoholu nalezena ve vaně v bezvědomí. Snaha o její záchranu skončila po půl roce v kómatu úmrtím. Pochována je vedle své matky.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA