Jak se zdá, smůla se stanici HBO zkrátka nepřestala lepit na paty a i přes veškerá drahá opatření se jim stále nedaří udržet nové epizody do nedělní noci. Tyto problémy nastaly už během minulé série, kdy davy diváků lačnící po nových dílech dostaly rovnou čtyři epizody najednou, protože některý z novinářů, kteří dostali epizody dříve pro své pracovní účely, aby si mohli připravit recenze a články, to prostě nevydržel a i přes přísná opatření a podepsanou smlouvu je vypustil do světa.

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY

I letos se diváci mohli čtvrtou epizodou kochat o něco dříve, než měla být odvysílána. Tentokrát to bylo díky „šikovnosti“ jejich partnerské společnosti, která se tak nějak vykašlala na nějaké zabezpečení a při prvním hackerském útoku byl díl ukraden a okamžitě zveřejněn na internetu. HBO s každým takovým selháním a každou minutou, co je onen díl na internetu, přichází o miliony dolarů, které by měla za sledování v televizi, protože spousta diváků, kteří ho vidí online, si ho už poté v televizi nepustí.
Po tolika problémech by se zdálo, že už bude mít televizní stanice pořešené naprosto všechno, aby se tyto situace neopakovaly, jak se ale říká, jsme jenom lidé a ti prostě chyby dělají. Jeden zaměstnanec stanice HBO ve Španělsku, který je zodpovědný za televizní program, včera v noci místo filmu omylem vypustil do televize právě šestý díl Game of Thrones. Bohužel, než si toho všiml, díl už byl odvysílán a samozřejmě bylo spoustu šikovných Španělů, kteří okamžitě popadli různá nahrávací zařízení a celý díl natočili. To, zda to onen zaměstnanec udělat schválně nebo omylem, to těžko říct, každopádně oproti čtvrté epizodě HBO tentokrát zasáhlo okamžitě a už první minuty po odvysílání začalo na audio i video aplikovat svá autorská práva po celém internetu a dostupné jsou momentálně jenom útržky dílu ve špatné kvalitě. Víte ale, co se říká, jak je jednou něco na internetu, nikdo to nikdy úplně nesmaže, je tedy jen otázkou času, kdy se na nějakém nelegálním webu, kam autorská práva HBO nezasahují, objeví celý díl.

Záběr z uniklého dílu. Viserion proměněný na zombie v rukách Nočního krále. Zdroj: HBO

Pokud si tedy nechcete zkazit potěšení z nového dílu a HD kvality, vyhněte se všem videím a odkazům na toto téma, protože i když je HBO velmi aktivně maže na všech frontách, neustále se rojí další a další.

Co na únik epizod říkáte? Jste rádi, že se dílu dočkáte dříve, byť v horší kvalitě, nebo byste radši, aby vše zůstalo až na pondělí?
Článek pro vás připravila Narry

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz