Klub sráčů je britský komediální film, který měl premiéru 21. dubna 2000 a je určen hlavně pro teenagery. V hlavních rolích se objevili Harry Enfield jako Kevin a Perryho si zahrála britská herečka Kathy Burke. Jak se tito dva „dýdžejové“ změnili po 20 letech a co dnes dělají, se dočtete v našem článku.

Harry Enfield (59)

Britský herec, režisér a scenárista Harry Enfield se narodil 30. května 1961. Jeho otec byl slavný anglický televizní a rozhlasový moderátor Edward Enfield.

Před kamerou stál poprvé v roce 1984 v komediálním seriálu Spitting Image. O dva roky později na sebe upozornil v televizním pořadu Saturday Live. V roce 1990 vytvořil svůj vlastní zábavní pořad Harry Enfield’s Television Programme, ve kterém s ním vystupovala i Kathy Burke. Spolu se objevili opět po 10 letech před kamerou v již zmíněném snímku Klub sráčů. Tento film se stal v roce 2000 v Británii nejnavštěvovanější komedií. Jeho poslední filmová role byla v roce 2019 ve filmu Island of Dreams a seriálová v roce 2018 ve Zpupný krákal.

Od roku 1997 je jeho manželkou Lucy Enfield Lyster. Mají spolu 3 děti – syna Edwarda a dvě dcery Poppy a Nell.

FOTO: Profimedia

Kathy Burke (56)

Celým jménem Katherine Lucy Bridget Burke je britská herečka, komička, scenáristka, režisérka a producentka. Narodila se 13. června 1964 v Londýně.

Náctiletého Perryho v Klubu sráčů hrála, když jí bylo 36 let a je to i role, která ji nejvíce proslavila. Další snímky, ve kterých hrála, jsou například Královna Alžběta, Přímo do pekla nebo seriály Naprosto dokonalé, Gimme, Gimme, Gimme a další. Věnuje se také dabingu, svůj hlas propůjčila i animovaným postavičkám v Spláchnutej nebo Škola řvaní. Jako herečka je i nadále aktivní, v loňském roce měl premiéru její pořad Kathy Burke’s All Woman. Poslední film, ve kterém se objevila, je z roku 2015.

Za svoje herecké umění byla několikrát nominována na ocenění a několik nominací proměnila ve vítězství (Cannes IFF + British Independent Film Awards – Nejlepší herečka ve snímku Pouze vnitrožilně).

Své soukromí si pečlivě střeží, proto není známo, zda má nějakého partnera, nebo byla, či stále je, vdaná. Děti nemá žádné. Důvodem může být i to, že se naplno věnuje své kariéře.

FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA