Obecná škola je československý film režiséra Jana Svěráka, natočený podle scénáře Zdeňka Svěráka a měl premiéru v srpnu roku 1991. Od té doby uplynulo již dlouhých 29 let. Jak se od premiéry změnil tehdy jedenáctiletý představitel Edy Václav Jakoubek a co dnes dělá?

Václav Jakoubek se narodil 8. února 1980 a tak letos oslavil 40. narozeniny. Před kamerou stál poprvé v osmi letech v u nás nepříliš známém filmu Poslední motýl. Snímek se natáčel právě během sametové revoluce a pro veřejnost byl zpřístupněn až koncem roku 1990.

Do povědomí českého diváka se Jakoubek dostal o rok později díky filmu Obecná škola (1991). Osudovým filmem pro něj ale byla v roce 1993 komedie Šakalí léta. Po natáčení mu Jakub Špalek, který ve filmu hrál Edu Drábka, nabídl divadelní roli. V necelých čtrnácti letech vstoupil na divadelní prkna a zůstal na nich dodnes. Objevil se poté ještě v několika filmech, například Kouzelný měšec (1996), Co chytneš v žitě (1998), Toman (2018).

Za svou poslední dětskou roli ve filmu Co chytneš v žitě z roku 1998 byl nominován na Českého lva v kategorii „vedlejší herecký výkon v mužské roli“. Dvakrát se pokoušel dostat na konzervatoř, ale bohužel neúspěšně.

Nyní je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné, kde jej můžete vidět v představeních jako Dva špinavci, Mikulášovy patálie, Rozmarné léto a další.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA