Studia Warner Bros. a DC zveřejnila novou ukázku z chystaného celovečerního filmu od HBO Max. Liga spravedlnosti Zacka Snydera bude mít na streamovací platformě premiéru 18. března 2021, tři a půl roku po originálním filmu Liga spravedlnosti, kterou však režisér Joss Whedon slušně řečeno pokazil poté, co původní režisér Zack Snyder z rodinných důvodů od projektu odstoupil.

Autorem scénáře filmu Liga spravedlnosti Zacka Snydera je Chris Terrio, který na podobě příběhu spolupracoval se Zackem Snyderem a Willem Beallem, a postavy vychází z komiksů DC a Superman od autorů Jerryho Siegela a Joe Shustera. Producenty filmu jsou Charles Roven a Deborah Snyder, mezi další producenty patří Christopher Nolan, Emma Thomas, Wesley Coller, Jim Rowe, Curtis Kanemoto, Chris Terrio a Ben Affleck.

Dle původních oznámení samotného režiséra Zacka Snydera mělo jít jen o postprodukci již natočeného materiálu. Přesto však došlo na dotáčení nových scén, kdy se před kameru překvapivě vrátili i Jared Leto (Joker) a Joe Manganiello (Deathstroke). V nové čtyřhodinové verzi filmu nebude použit ani jeden záběr, který natočil Joss Whedon. Snyder jeho verzi považuje za zrůdnost a sám k ní řekl: „Radši bych ten film zničil. Spálil ho, než bych použil jediné políčko, které jsem nenatočil. A to si ku*va zapište!“

Bruce Wayne (Ben Affleck) je odhodlaný se postarat o to, aby Supermanova (Henry Cavill) oběť nepřišla na zmar. Spojí své síly s Dianou Prince (Gal Gadot) a plánují sjednotit tým superhrdinů, kteří mají zachránit svět před blížící se hrozbou katastrofických rozměrů. Takový úkol se ukáže být obtížnější, než si Bruce představoval, neboť každý z nováčků v týmu svádí boj s vlastní minulostí, kterou musí nechat za sebou, aby zvládli spojit své síly a vytvořit jedinečné společenství hrdinů. Společně tak Batman (Affleck), Wonder Woman (Gadot), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) a Flash (Ezra Miller) doufají, že na záchranu planety před zloduchy, jakými jsou Steppenwolf, DeSaad a Darkseid, a jejich strašlivými úmysly ještě není příliš pozdě.

Fanoušky na konci traileru čeká překvapení a to nejen v navrátivší se postavě, ale také v jejím vzhledu. Jeden z nejslavnějších komiksových záporáků všech dob bude jistě peprným okořeněním dlouho očekávaného filmu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR