Bušení srdce, studený pot na čele, myšlenky na útěk a možná i na něj dojde. Každý z nás to v nějaké míře pozná. Všichni máme něco, co nám nahání děs a hrůzu. Strach z výšek, pavouků, netopýrů, výtahů a mnoho dalších „strašáků“. Někteří slavní také přiznali své fobie, které je trápí a jsou navíc velmi neobvyklé. Kdo má strach z balónků, prasat nebo nepořádku? Podívejte se v našem článku, kdo má tu nejbizarnější fobii.

David Beckham

Domov proslulého fotbalisty patří pravděpodobně k nejčistším, jaké byste z řad celebrit mohli vidět. Má totiž ataxofobii – strach ze špíny a nepořádku. Vše musí mít doma nejen čisté, ale i srovnané. Mimo tohoto strachu jej ještě v životě ovlivňuje to, že potřebuje mít vše v sudém počtu.

Embed from Getty Images

Madonna

Madonna, populární americká zpěvačka a královna popu má také svoji zvláštní obavu, která se projeví, jakmile začne bouřka. Trpí totiž brontofobií – strachem z hromů.

Embed from Getty Images

Johnny Depp

Fobie, kterou trpí představitel kapitána Jacka Sparrowa, nepatří úplně k těm málo obvyklým. Trpí totiž coulrofobií, což je abnormální strach z klaunů. Většinou jí trpí děti, ale evidentně ani dospělí nejsou výjimkou.

Embed from Getty Images

Pamela Anderson

Jak se tato bývalá sexbomba upravuje a líčí, je vzhledem k její eisoptrofobii nejasné. Tito lidé totiž mají strach ze zrcadel a pohledu do něj. Bojí se toho, že by mohli zahlédnout něco z jiného světa, něco děsivého.

Embed from Getty Images

Matthew McConaughey

Čeho se bojí zrovna tento svalovec a hollywoodský krasavec? Jeho obava se nazývá klitrofobie. Vyznačuje se strachem z malých prostor. Herec se proto vyhýbá například otočným dveřím.

Embed from Getty Images

Sarah Michelle Gellar

Tak trošku paradoxem vzhledem k jejímu úspěchu v seriálu Buffy, přemožitelka upírů, je u této herečky její nekrofobie. Trpí totiž strachem ze hřbitovů. V jednom rozhovoru uvedla, že když byla mladá, bála se, že ji někdo unese a zakope zaživa.

Embed from Getty Images

Orlando Bloom

Zdá se to k neuvěření, ale tento americký herec má strach ze zvířete, které se u nás běžně chová v chlívku. Má totiž velký strach, když vidí prase.

Embed from Getty Images

Oprah Winfrey

Tato celosvětově známá americká moderátorka má také zajímavou fobii. Má strach z balónků. Ani ne tak z nich samotných, jako spíše z toho, že by mohly prasknout. Zvuk prasknutí jí totiž připomíná střelbu.

Embed from Getty Images

Woody Allen

Slavný americký režisér a držitel několika Oscarů má seznam fobií mnohem obsáhlejší. Má strach například ze slunce, dětí, jelenů, výšek, hmyzu, davů lidí či rakoviny.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA