Seriál Westworld slaví na stanici HBO obrovský úspěch a právě se vysílá jeho třetí série. V první sérii nás tvůrci zavedli do westernového parku, kde roboti uspokojovali všemožné potřeby lidských návštěvníků. Každý divák určitě zapřemýšlel nad tím, jaké by to bylo takový park navštívit a popustit uzdu své fantazii. Jen málokdo však ví, že v Japonsku podobný westernový park skutečně vznikl.

Je jasné, že každý návštěvník by raději přivítal variantu, která by neskončila povstáním robotů, velkým krveprolitím a bojem o holý život. Přesně takto totiž dopadl Westworld. Japonci jsou známí svou vynalézavostí a zálibou v divných věcech a ani tentokrát nezaháleli.

Zveřejnil(a) Tokyo Times dne Neděle 3. listopadu 2019

Dnes již strašidelný park nese název Kinugawa Family Ranch a později byl přejmenován na Western Village. Stejně jako seriál Westworld i park vznikl na základě filmové předlohy z roku 1973. Byl to opravdu zajímavý nápad vytvořit polo-realistické westernové městečko s roboty. A nějakou dobu byl i výdělečný.

Zveřejnil(a) Tokyo Times dne Neděle 3. listopadu 2019

Park byl otevřen již v 70. letech minulého století, avšak po úpadku zájmu o westernovou tématiku byl bohužel nucen svůj provoz v roce 2006 ukončit. Majitelé tam nechali všechny kulisy a figuríny napospas svému osudu. Po úspěchu seriálu Westworld se fotograf Lee Chapman vydal do Japonska, aby zachytil tento dech beroucí park a jeho temné scenérie. Jeho snímky nahání hrůzu.

Zveřejnil(a) Tokyo Times dne Neděle 3. listopadu 2019

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz