Americký herec Joe Penny se do povědomí diváků zapsal hlavně v 80. letech minulého století, kdy z něj televizní role drsných detektivů udělaly velkou hvězdu a idol žen po celém světě. Než se však stal hercem, musel se vypořádat s rozvratem rodiny a těžkou manuální prací po ukončení studií. K herectví se dostal náhodou, na popud svého kamaráda. Dnes se herectví již nevěnuje a žije v ústraní.

Joe Penny se narodil 24. června 1956 v Londýně. Jeho otec byl Američan a matka Italka. Poté, co se jeho rodina přesunula z Anglie do USA, strávil většinu svého dětství ve městě Marietta v Georgii. Když mu bylo šest let, jeho rodiče se rozvedli a se svou matkou se následně přestěhoval do Kalifornie. Dlouhá léta nemohl svému otci odpustit, že jeho a jeho matku opustil. Na střední škole Penny nepatřil zrovna k těm nejpoctivějším studentům, a také se spíše zajímal o fotbal a basketbal, než o nějaké umělecké mimoškolní aktivity.

Ještě předtím, než si uvědomil, že herectví je pro něj tím pravým povoláním, vykonával celou řadu těžkých manuálních profesí, například mytí poštovních vozů, vedoucího údržbářů nebo umývače nádobí. K herectví jej přivedl jeho kamarád, který byl začínajícím hercem a prozradil mu, kolik si vydělává. Penny byl v šoku, když se dozvěděl, že přítel za pár dní vydělá tolik, co on za celý měsíc tvrdé dřiny.

V roce 1973 se tedy přihlásil na kurzy herectví a učil se například od amerického herce Leeho Strasberga, který obdivoval, jak rychle se dokáže vžít do rolí tvrdých chlapů a gangsterů. Netrvalo dlouho a v roce 1977 získal menší roli v seriálu Forever Fernwood. Následovaly role v několika nízkorozpočtových filmech, nejvíce jej však bavila práce v televizi. Objevil se například v seriálech CHiPs (1977), Lou Grant (1977), Flamingo Road (1980) nebo Lottery! (1982).

Vrcholu své herecké kariéry dosáhl během 80. let minulého století, když se objevil nejprve jako Nick Ryder v detektivním seriálu Riptide (1984–1986) a poté jako vyšetřovatel Jake Styles v seriálu Jake a Tlusťoch (1987–1992). Stal se okamžitě idolem žen, které mu to často dávaly hlasitě najevo. Proslýchá se, že mu to nebylo příjemné, protože je ve skutečnosti gay. V roce 2004 se oženil s Cindy M. Penny, údajně se však jedná pouze o formální sňatek a nemají spolu ani žádné děti.

V devadesátých letech se objevil v seriálech Diagnóza vražda (1993) a Sedmé nebe (1996) nebo například ve filmu Rodina policajtů II (1997). Od roku 2000 se převážně věnoval natáčení několika filmů ze série „Jane Doe„, kde si zahrál drsného Franka Darnella. Naposledy se před kamerou objevil v roce 2016 ve filmu The Last Night Inn. Dnes se straní sociálním sítím i novinářům a o jeho osobním životě proto není téměř nic známo.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR