Ačkoliv má za sebou už dost filmových a televizních rolí a dokonce i významných ocenění, prozatím nejvíce se teprve čtyřiadvacetiletý Štěpán Kozub zviditelnil díky novému satirickému seriálu sKORONA mizině. Ten navíc vznikl jenom díky tomu, že jsou u nás již celé měsíce uzavřená divadla a jejich členové se snaží dostat ke svým divákům s pomocí sociálních sítí.

Je opravdu obdivuhodné, co má tento zajímavý mladík za sebou, tím spíše, že vyrůstal v malém moravském pohraničním městečku Javorník. Nejspíše na něj zapůsobil tamější „génius loci“. V Javorníku se totiž narodilo či vyrůstalo hned několik talentovaných umělců. Mimo jiné zde působil i známý rakouský skladatel a zakladatel žánru komické opery Karl Ditters von Dittersdorf. Barokní dům, v němž prožil polovinu svého života, dnes slouží jako umělecká škola.

Talent roku

Asi jen málokdo z místních, co si pamatují Štěpána jako malého baculatého uličníka, předpokládal, že se z něj stane největší hvězda široko daleko. Ve škole nepatřil zrovna k výkvětu třídy a jeho učitelé mu moc šancí na dobré uplatnění nedávali. Ale již tehdy prý cítil, že by mohl rozdávat radost. Za to, že se stal nakonec velmi úspěšným hercem, možná může jeho učitelka češtiny, která mu doporučila, aby začal recitovat. I když mu to prý tehdy přišlo šílené, vyslyšel ji a brzy bodoval na různých recitačních soutěžích. A tak zkusil studium na ostravské konzervatoři. Dodnes si ale myslí, že pedagogy spíše zaujal typově, v té době totiž vážil víc než metrák a navíc není jeho tvář rozhodně tuctová. Už během studií se mu podařilo hostovat v Národním divadle moravskoslezském a komorní scéně Aréna, kde vzápětí získal první angažmá.  V rámci Cen divadelní kritiky byl vyhlášen za  Talent roku 2015.

Nejlepší hororový herec

Hned poté začal dostávat nabídky i na filmové a televizní role, především v úspěšných kriminálních seriálech (Případy 1. oddělení, Policie Modrava, Specialisté, Kapitán Exner, Místo zločinu Ostrava, apod.). Objeví se také v novém kriminálním seriálu České televize „Zločiny velké Prahy.“ Zcela nečekaný úspěch pro něj znamenala role v thrilleru režiséra Emila Křížka „Ruchoth Raoth“, za který na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas získal cenu v kategorii nejlepší herec.

Lupták z Lajny

Asi nejvíce se však Štěpán zviditelnil díky komediálnímu seriálu „Lajna“. Scenárista Petr Kolečko i režisér Vladimír Skórka mu dali prostor k tomu, aby si postavu Luptáka upravil podle sebe a Štěpán to velmi rád využil: „Aby mě ta práce bavila, musím mít pocit, že do ní vnáším něco sám za sebe.“ A to se mu podařilo, navíc díky ohlasu, který si jeho Lupták získal, začal natáčet velmi úspěšná videa, nazvaná „Luptákův vlogísek“, na nichž reagoval též na aktuální dění. Přiznal se například, že k jeho mentálním koučům patří i moderátor televize Barrandov Jaromír Soukup a poprosil diváky, aby se mu nevysmívali. Neméně populární je i improvizační zábavná show „Tři tygři“, na níž se podílí společně se svými kolegy z ostravského Divadla Mír. Jejich pětidílný on-line seriál sKORO NA mizině se stal hitem na YouTube a má velkou šanci získat další ocenění.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz