Členka hudebního dua Chloe x Halle Halle Bailey (19 let) má nakročeno do velkého světa Disney. R&B zpěvačka byla dle serveru Variety obsazena do role Ariel v plánované hrané adaptaci „Malé mořské víly“. Režisér Rob Marshall strávil posledních pár měsíců výběrem ideální kandidátky a Bailey údajně splnila nejpřísnější kritéria.

„Po důkladném hledání bylo naprosto jasné, že Halle má vzácnou kombinaci povahy, srdce, mládí, nevinnosti a navíc opravdu nádherně zpívá – všechny vlastnosti nezbytné pro tuto ikonickou roli,“ řekl Marshall ve svém prohlášení.

Bailey se připojí k hereckému obsazení, které již zahrnuje Jacoba Tremblaye, raperku Awkwafinu a s největší pravděpodobností i Melissu McCarthy v roli Uršuly. „Malá mořská víla“ divákům naservíruje originální písně z animovaného filmu z roku 1989, ale také nové skladby od původního skladatele Alana Menkena a tvůrce muzikálu „Hamilton“ Lin-Manuela Mirandy. Miranda bude film spolu s Marshallem, Marcem Plattem a Johnem DeLucou také produkovat.

Původní animovaný film z roku 1989 vyprávěl příběh mořské panny, princezny Ariel, která se zamilovala do lidského prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Právě zde zazněly Menkenovy písně „Under the Sea“, „Part Your Your World“ a „Kiss the Girl“.

Chloe Bailey a Halle Bailey FOTO: Profimedia, Getty images

Role Ariel bude pro mladou Halle Bailey filmovým debutem. Doteď se věnovala hlavně své hudební skupině Chloe x Halle, kterou založila spolu se sestrou Chloe v roce 2015. Dvojice se proslavila tím, že na YouTube nahrávala covery písniček od Beyoncé, kde si jich všimla nahrávací společnost samotné zpěvačky. Duo poté podepsalo pohádkovou smlouvu a doprovázelo Beyoncé na jejím “Lemonade” turné. Vzhledem k hudební povaze Malé mořské víly je výběr nadějné zpěvačky do hlavní role logickým krokem.

-reklama-